BÓG JEST MIŁOŚCIĄ. XXIV Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę

PIELGRZYMKA… jest aktem religijnym. Chociaż będzie w niej wiele akcentów wycieczkowo – rajdowych, chociaż przypadnie na czas Twojego urlopu czy wakacji, to przeświadczenie o nadprzyrodzonym charakterze motywów skłaniających do udziału w pielgrzymce, uwidocznić się powinno na każdym kroku. Będziemy w drodze dużo się modlić, wiele śpiewać, słuchać codziennie Słowa Bożego i różnych konferencji, a szczytem i sercem każdego dnia będzie Eucharystia. Jasne jest też dla pielgrzymów, że do Maryi chcemy dojść wewnętrznie przemienieni i odnowieni przez Sakrament Pokuty. Ta wewnętrzna przemiana musi z kolei zaowocować konkretnymi przemianami i postanowieniami, które złożymy u stóp Jasnogórskiej Pani i będziemy się z tych podjętych wobec Niej zadań rozliczać. Wszystko to, co zewnętrze, podczas pielgrzymki może mieć rangę jedynie akompaniamentu wobec spraw najistotniejszych, niewidocznych dla oczu…

W tym roku Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa wyruszy już 24. raz, pod hasłem: BÓG JEST MIŁOŚCIĄ. Pielgrzymka trwa 13(14) dni – 6(5) sierpnia – 14 sierpnia.

ZAPISY

W tym roku NOWOŚĆ: zapisy on-line na XXXIV Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową trwają od 1 lipca do 25 sierpnia 2019 r. Formularz jest dostępny na stronie pielgrzymki i profilu FB. U Przewodnika Grupy zapisujemy się od 26 lipca do 5 sierpnia 2019 r., a od 6 sierpnia w Sekretariacie ŁPPM.

PIELGRZYMUJ SERCEM – Duchowe pielgrzymowanie z XXIV ŁPPM

Jeśli nie możesz wyruszyć z nami na pielgrzymkę, a chcesz uczestniczyć w rekolekcjach, które wspólnie odprawiamy w czasie drogi, postaraj się codziennie od 6 do 15 sierpnia wypełnić choć niektóre z zalecanych punktów programu duchowego:
– Msza święta
– Różaniec
– Koronka do Bożego Miłosierdzia
– dobrowolnie podjęte umartwienie
– lektura rozważań i konferencji

W okresie duchowego pielgrzymowania przystąp też do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

FRANCISZKAŃSKI WĄTEK 🙂

Miło nam poinformować, że tegoroczna XXIV Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę ma też pewien franciszkański wątek :). Konferencje na każdy dzień pielgrzymki przygotował i nagrał franciszkanin o. Piotr Szczepański OFMConv. Ojciec Piotr od 2012 r. jest Wikariuszem warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

Wszelkie informacje o XXIV Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej można znaleźć na stronie: www.lppm.pl

Fot za: www.lppm.pl