BIBLIA90DNI – ogólnopolska akcja czytania Pisma Świętego

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – napisał św. Hieronim. Wszyscy znamy najważniejszą Księgę w dziejach świata, ale czy aby na pewno? 1 stycznia 2018 rusza ogólnopolska akcja „Biblia w 90 dni”. Akcja zachęca, by w ciągu 3 miesięcy wspólnie przeczytać całe Pismo Święte, dodatkowo przygotowana jest darmowa aplikacja z planem czytania i fragmentami Pisma Świętego.

Tak często razem z Nowym Rokiem podejmujemy wyzwania, dobre postanowienia. Chcemy zmienić coś w naszym życiu. Tymczasem pomysłodawcy akcji chcą zacząć od rzeczy podstawowej – poznawania Boga, a przez to doświadczenia mocy i łaski Bożej, która zmienia życie.

„Projekt Biblia90dni nie tylko poddaje propozycję całościowej lektury Pisma Świętego w stosunkowo krótkim czasie, czyniąc z jego uczestników jedyną w swoim rodzaju wspólnotę wiary. Jest to także aktywizacja wiernych do osadzenia relacji z Chrystusem i Kościołem na trwałym, mocnym fundamencie, jakim jest zakorzenienie się w Słowie Bożym.” – pisze abp Henryk Hoser SAC

Na stronie akcji (www.biblia90dni.pl) znajdziemy 90-dniowy harmonogram przeczytania całej Biblii. Fragment na każdy dzień obejmuje ok. 14 stron (w zależności od wydania Pisma Świętego). Nie trzeba mieć zawsze przy sobie edycji papierowej, gdyż dzięki nawiązanej współpracy z Edycją Św. Pawła, w aplikacji możliwe jest również czytanie na telefonach i tabletach. Aplikacja Biblia90dni jest całkowicie bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem Android.

„Czytając Słowo Boże, także nam jest głoszone Słowo Boże, bo kiedy zaczynamy czytać, sam Chrystus przemawia do nas.” – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i prezes fundacji „SMS z Nieba”.

„Przeczytanie Biblii razem pozwoli nam rozmawiać o tym samym Bogu, mówić tym samym językiem o sprawach duchowych” – mówi s. M. Tomasza CSC, współorganizatorka rekolekcji „Jezus na Stadionie”.

Pomysłodawcami akcji jest wspólnota „Pocieszyciele Maryi”, która spotyka się w parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie przy ul. Nobla 16. Projekt organizowany jest we współpracy z Fundacją „Ja jestem”.

Nad akcją patronat honorowy objął abp Henryk Hoser.