BEZPŁATNY dodatek do tygodników katolickich: „Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę”. Rusza kampania w obronie JP II

„Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę” – bezpłatny dodatek specjalny już w tym tygodniu ukaże się jednocześnie w trzech tygodnikach katolickich: „Niedzieli”, „Gościu Niedzielnym” oraz „Idziemy”.

„Jak mogło (…) w ojczyźnie świętego papieża dojść do tak bezprecedensowego ataku na jego osobę, jaki obecnie obserwujemy? Ten medialny spektakl, rozpisany na role, rozłożony w czasie, reżyserowany z dużą wprawą, mami nas obietnicą ujawnienia prawdy. Jakże przykre jest to, że tak wielu ludzi dało się zwieść (…)” – piszą we wstępie do dodatku redaktorzy naczelni „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i Tygodnika „Idziemy” (ks. Jarosław GRABOWSKI, ks. Adam PAWLASZCZYK, ks. Henryk ZIELIŃSKI).

Jeśli pozwalamy wycinać z naszej rzeczywistości kolejne autorytety, to jaki świat budujemy? Pustynny pejzaż, w którym nihilizm, cynizm i wrogość staną się naszą codziennością, a co gorsza, będą się jawić jako propozycje wychowawcze… Nie możemy pozostać obojętni wobec oskarżania św. Jana Pawła II o to, że nie reagował na nadużycia seksualne w Kościele katolickim. Zarzuty te nie są poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami; są opiniami czy wręcz pomówieniami niewytrzymującymi konfrontacji z faktami” – kontynuują myśl księża redaktorzy.

„(…) Publikacja trzech tygodników katolickich, w której realizację włączyli się też inni dziennikarze i inne redakcje, jest odpowiedzią na te oskarżenia. Ukazujemy problem z wielu perspektyw, nie uciekając od trudnych zagadnień” – czytamy we wstępie do dodatku do tygodników katolickich.

Wszystkim, którym bliskie jest nauczanie św. Jana Pawła II i jego wartości, a także tym wszystkim dla których ważna jest prawda, wartości chrześcijańskie i to by były one pielęgnowane w polskim Narodzie teraz i w przyszłości –  zachęcamy do lektury tekstów, które znalazły się  w darmowym dodatku do „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i Tygodnika „Idziemy”.

Radio Niepokalanów, jako członek Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich patronuje przedsięwzięciu.

Dodatek można pobrać darmowo ze stron internetowych:
https://www.niedziela.pl/download/dokumenty/nd202305_dod.pdf
https://www.wiara.pl/files/23/01/25/670153_yNUS_dodatek_JPII_29_01.pdf