Już w sprzedaży!

Miłośnicy lokalnej historii mogą już nabyć „Bardzo Subiektywny Przewodnik  Historyczny”! To publikacja Marka Orzechowskiego, której pierwowzorem są audycje emitowane na antenie Radia Niepokalanów.

Książkę można zamówić za dobrowolną ofiarą:

  • bezpośrednio w siedzibie Radia Niepokalanów
  • za pośrednictwem poczty, po telefonicznym zgłoszeniu w sekretariacie radia, pod nr tel. (22) 47 30 560
  • Zamówienia można dokonać również w księgarni internetowej i stacjonarnej Wydawnictwa Ojców Franciszkanów na stronie: wydawnictwo.niepokalanow.pl lub telefonicznie pod nr (46) 86 42 169

Zapraszamy!


Wierzymy, że publikacja ta zaciekawi nie tylko miłośników lokalnej historii, ale także tych, którzy do tej pory ją ignorowali. To doskonała okazja, by poznać miejsca, które mijamy codziennie w drodze do pracy, czy szkoły. Marek Orzechowski zachęca, byśmy podnieśli głowy (może znad telefonu…) i spojrzeli wokół. Zanim zatęsknimy za egzotycznymi krajobrazami i miejscami, które mają w pamięci zapierające dech w piersiach wydarzenia, upewnijmy się, czy w naszym domu, na naszym podwórku, nie jest przypadkiem jeszcze ciekawiej. Fascynujący świat to nie tylko ten daleko od nas!

W audycjach, a teraz już także w książce poruszane są szeroko rozumiane tematy regionalne, opowiadające o historii poszczególnych okolic, w jakich odbierany jest sygnał Radia Niepokalanów”. Marek Orzechowski snuje opowieści o wydarzeniach, zabytkach i losach ludzi zasłużonych dla tego regionu. Mowa m.in. o historii, mostach, rzekach, zamkach, siedzibach szlacheckich/ziemiańskich, dziełach architektonicznych oraz mieszkańcach Teresina, Sochaczewa, Błonia, Gawłowa, Zaborowa, czy Młodzieszyna. Nie zabraknie także ciekawostek, dotyczących o. Maksymiliana Kolbego i Niepokalanowa.

„Historia zwykle kojarzy się z opasłymi tomami, całą masą nudnych wydarzeń i strasznie trudnych do zapamiętania dat. Tymczasem owa historia przez swe bogactwo zdarzeń, często zupełnie nieznanych, może być bardzo fascynująca. Szczególnie dotyczy to tej małej, lokalnej historii, o której wiemy mało albo nie wiemy zupełnie nic” – mówi Marek Orzechowski.

Kto wie, może droga, którą codziennie pokonujesz; krajobraz, który do tej pory zupełnie Cię nie interesował – skrywa przedziwny świat, który czeka właśnie na Ciebie? A jeżeli nie jesteś mieszkańcem tego terenu, może dzięki tej publikacji zechcesz odwiedzić tę część Mazowsza? Zapraszamy!

*Marek Orzechowski
 – magister historii i nauk politycznych oraz dziennikarstwa, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Miłośnik historii powiatu sochaczewskiego i okolic. Dziennikarz radiowy i prasowy, autor audycji radiowych, artykułów o tematyce związanej z historią regionalną, a także książek: „Mokas, „Kapliczki z Młodzieszyna”, „Pocztówki z Młodzieszyna”, „Gawłów. Czas i przestrzeń”, „Zapomniana cukrownia w Młodzieszynie”, „Zasłużeni dla ziemi błońskiej” 1800-1939. Na antenie Radia Niepokalanów oprócz audycji „Bardzo subiektywny przewodnik historyczny” prowadzi audycję, poświęconą muzyce filmowej.

autor: Marek Orzechowski
oprawa: miękka
stron: 80
format: 23,5×20,5 cm