„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – zbliża się XVI Dzień Papieski

dziekujemy_fot-michalziolkowskiXVI Dzień Papieski odbędzie się w tym roku 9 października pod hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Tradycyjnie, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana będzie zbiórka publiczna na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

XVI Dzień Papieski będzie wyjątkowy – na swój sposób zwieńczy obchody Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się 26-31 lipca br. w Krakowie. Będzie też zakończeniem Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Hasło „Bądźcie świadkami miłosierdzia” to bezpośrednie nawiązanie do tych wydarzeń.

Fundacja od szesnastu lat prowadzi największy program stypendialny w Polsce. Wspiera finansowo i formacyjnie zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, z małych miejscowości. „Żywy pomnik” św. Jana Pawła II, bo tak często są nazywani, tworzą uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych a także już ponad 1000 studentów, wszystkich stypendystów jest blisko 2 300 osób. Stypendia to nie wszystko, uczestnicy programu stypendialnego spotykają się co roku na wakacyjnych obozach integracyjno-formacyjnych w miastach najważniejszych dla historii i kultury Polski. Za otrzymane dobro stypendyści odwdzięczają się, pomagając na co dzień jako wolontariusze w domach opieki, hospicjach, świetlicach dla dzieci.

Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego towarzyszyć będą liczne koncerty, zorganizowane czuwania oraz apele modlitewne, a także uroczyste Msze święte.
Modlitwa o miłosierdzie dla każdego człowieka i całego świata będzie stanowiła osnowę duchową tego dnia. Wydarzenia kulturalne i naukowe pomogą zrozumieć głębię „niewypowiedzianej” tajemnicy Bożego miłosierdzia. Stałym punktem obchodów Dnia Papieskiego jest publiczna oraz kościelna zbiórka na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera 2300 młodych, zdolnych ludzi z całej Polski.

Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o nr. 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl