Archidiecezja Warszawska: Rusza telefon zaufania dla małżeństw w kryzysie. To całkowicie anonimowa i bezpłatna pomoc
Od poniedziałku 26 kwietnia małżeństwa przeżywające różne trudności i problemy mogą skorzystać z telefonu zaufania, który uruchomiła Fundacja Blisko Rodziny. „Ta forma pomocy to wyjście naprzeciw nasilającym się problemom małżeństw” – mówi ks. Marcin Szczerbiński, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin kurii warszawskiej.
Telefon zaufania to całkowicie anonimowa i bezpłatna forma pomocy dla małżeństw, które przeżywają kryzys. Zespół telefonu tworzą doświadczeni w pracy z małżeństwami świeccy psychologowie i psychoterapeuci, którzy opierają się na wartościach chrześcijańskich. – Jesteśmy po to, by wysłuchać osoby w trudnej sytuacji, udzielić wsparcia emocjonalnego i psychologicznego – podkreślają specjaliści.
– Są różne telefony zaufania, ale takiego, który byłyby ściśle nakierowany na specjalistyczną pomoc małżonkom, na moją wiedzę, nie ma. Ta forma pomocy to wyjście naprzeciw nasilającym się problemom małżeństw – mówi ks. Szczerbiński.
To również wyjście do osób, dla których “barierą do sięgnięcia po pomoc specjalistyczną jest, w jakimś sensie, nieanonimowe udanie się do psychologa, poradni”. – Jestem przekonany, że dzięki anonimowej formie, jaką jest telefon zaufania, wiele osób zdecyduje się, aby skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów – dodaje.
Jak podkreśla, ks. Szczerbiński, telefon zaufania oferuje natychmiastową pomoc, jeśli ktoś przeżywa poważny problem. – Nie trzeba się zapisywać i czekać na wizytę u specjalisty, ponieważ tu i teraz otrzymuje się już jakąś pomoc – podkreśla.
Telefon zaufania będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 19:00-22:00, od 26 kwietnia. Aby skorzystać z pomocy należy zadzwonić pod numer: 22 11 200 36. Czas rozmowy ze specjalistą to ok. 30-40 minut, wsparcie psychologiczne jest bezpłatne, a pomoc w pełni anonimowa. Informacje również >>>na stronie internetowej.
Za telefon zaufania odpowiada Fundacja Blisko Rodziny, która powstała w 2018 roku, aby wspomóc prowadzenie działalności charytatywnej i pomocowej Archidiecezji Warszawskiej. Prowadzi również Dom Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach, poradnię psychologiczną przy ul. Nowogrodzkiej 49 w Warszawie i poradnię psychologiczną ,,Dewajtis” przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.
Tekst/Fot. za: https://archwwa.pl/