Archidiecezja Łódzka: Sanktuarium M.B. Piotrkowskiej

W niedzielę 6 czerwca 2021 roku Archidiecezja Łódzka wzbogaciła się o nowe sanktuarium diecezjalne, któremu patronuje Matka Boża Piotrkowska – patronka Miasta Piotrków Trybunalski. Uroczysty akt nadania tytułu sanktuarium kościołowi rektoralnemu oo. Bernardynów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego miał miejsce podczas obchodów odpustowych ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, które odbyły się w niedzielę o godz. 19:00 przed franciszkańską świątynią. Mszy świętej przewodniczył metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

W homilii skierowanej do czcicieli Matki Bożej Piotrkowskiej łódzki pasterz zwrócił uwagę na to, że – Matkę Bożą Piotrkowską nazywamy Matką Bożą od pociechy, albo Matką Bożą Pocieszenia- mówiła już o tym dzisiejsza kolekta mszalna. Przychodzą tutaj ludzie, którzy szukają pociechy! Przychodzicie do Maryi po pociechę,a a jaka jest Jej odpowiedź, to się popatrzcie na Jej prawą rękę. Prawa ręka pokazuje na Jezusa. Maryja wskazująca drogę. – podkreślił abp Grzegorz.

– Zawsze jak przyjdziecie do Maryi, to Ona zawsze wskaże na Jezusa. Przychodzicie i mówicie – potrzebuję pociechy w ucisku, a Ona wskazując na Jezusa mówi – On jest pociechą! Bóg nas nie pociesza czymkolwiek! Bóg nas pociesza w ten sposób, że daje nam swojego Syna, a potem ten Syn obiecuje nam innego Pocieszyciela, którym jest Duch Święty. – zaznaczył kaznodzieja.

Tekst/fot. za: https://www.archidiecezja.lodz.pl/


Przeczytaj także: