Adwent 2016 na FranciszkanieTV

Nasza franciszkańska telewizja internetowa FranciszkanieTV przygotowała na ten rok rekolekcje zatytułowane AIROTSIH. Widzowie mogli się już przyzwyczaić do dość niecodziennie brzmiących tytułów serii rekolekcyjnych (choćby NAMRQCENIE czy JEZUS NIE ZABAWIA). Tym razem nie jest aż tak źle – obco brzmiące słowo czytane wspak staje się już swojską HISTORIĄ.

– Wprowadziliśmy ten mały zabieg, by podkreślić, że historię naszego życia musimy czytać niejako wspak, od tyłu, to znaczy od końca, od miejsca, które przeznaczył nam Pan Bóg. Dzięki temu łatwiej będzie nam dostrzegać Jego obecność i działanie – tłumaczy o. Mateusz Stachowski, odpowiedzialny za projekt FranciszkanieTV.

I o tym też będą opowiadać rekolekcyjne rozważania, które w tym roku poprowadzi o. Tomasz Szymczak z Rzymu, znany naszym Widzom z poprzednich serii rekolekcji z 2013 roku (Wielki Post i Adwent ). W tym roku o. Tomasz skupił się tylko na pierwszych czytaniach codziennej Liturgii Słowa, które najczęściej pochodzą z księgi Izajasza.

Areną rekolekcji AIROTSIH stały się Chojnice i okolice z ich ciekawą historią i piękną przyrodą. Tak jak zwykle te elementy posłużą jako punkt wyjścia do rozważań biblijnych. Tym bardziej, że o. Tomasz jest właśnie biblistą, specjalizującym się w języku syryjskim.

Adwentowe rozważania oglądać można będzie codziennie od niedzieli 27 listopada (w praktyce od soboty 26, bowiem kolejne odcinki zamieszczane są wieczorem dnia poprzedniego).

– Pewną nowością jest to – dodaje o. Mateusz – że filmy rekolekcyjne będziemy zamieszczać także na instagramie. Ta platforma staje się coraz bardziej popularna, stąd od niej chcemy zaczynać publikując kolejne odcinki. Będzie to krótki fragment całego rozważania (na dziś na instagramie można umieszczać filmy trwające nie dłużej, niż minutę).

P.S. Same rozważania zostały nagrane w mało adwentowych okolicznościach, bo w pierwszych dniach sierpnia. Na szczęście w jednym z odcinków i tak padał śnieg…

Wszystkie odcinki rekolekcji możesz obejrzeć TUTAJ