Niepokalanów: Za nami 25. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

„Poczuj radość Ewangelii!” to hasło 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego tegoroczny finał odbył się 31 maja w Niepokalanowie. Jego laureatami zostali Julia Ulaszek z diecezji tarnowskiej, Mateusz Brodzik z archidiecezji krakowskiej i Andrzej Majewski z archidiecezji gdańskiej. Młodzi bibliści tuż po zakończeniu zmagań konkursowych pojawili się w studiu Radia Niepokalanów i opowiedzieli Paulinie Wysockiej o swoich przeżyciach.

Fot. Finaliści 25. OKWD w studiu Radia Niepokalanów. Od lewej Andrzej Majewski, Mateusz Brodzik, Julia Ulaszek i red. Paulina Wysocka. | Fot. br. Piotr Jankowski


Tegoroczni laureaci:
1 miejsce – Julia Ulaszek, diecezja tarnowska;
2 miejsce – Mateusz Brodzik, archidiecezja krakowska;
3 miejsce – Andrzej Majewski, archidiecezja gdańska;
4 miejsce – Rafał Balcerek, archidiecezja łódzka;
– Marcin Sałek, archidiecezja gdańska;
– Kacper Suski, archidiecezja rzeszowska;
5 miejsce – Konrad Kuleta, diecezja kielecka;
– Kuba Urbański, diecezja kielecka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konkurs, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, zyskał uznanie w Watykanie. Ojciec Święty życzył wszystkim biorącym w nim udział ,,zapału natchnionych Autorów, którzy w przesłaniu Biblii pragnęli doświadczyć bliskości Boga”.

Zakres tematyczny 25. Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmujmował Księgę Ezechiela oraz Ewangelię według św. Jana.

Laureaci mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym, bez egzaminów wstępnych, na wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Otrzymali również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe. Największą nagrodą jest jednak spotkanie z żywym Słowem Bożym i ludźmi, którzy uczynili zeń życiowy drogowskaz. Obok rywalizacji konkursowej młodym proponuje się dodatkowo warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Pismo Święte jest rzeczywistą księgą życia.

Przez 25 lat konkurs biblijny uformował wiele osób, które swoje życie oparły na Ewangelii.

Więcej informacji o konkursie: www.okwb.pl