800 lat temu papież Honoriusz III zatwierdził Regułę św. Franciszka

29 listopada 2023 r. o godz. 15 czasu włoskiego w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie odbędzie się uroczystość z okazji 800. rocznicy potwierdzenia Reguły zatwierdzonej. Oto bowiem 29 listopada 1223 r. papież Honoriusz III właśnie na Lateranie potwierdził Regułę przedstawioną mu przez św. Franciszka i przekazał ją jemu i jego braciom jako posłanie Kościoła. „Tak samo dzisiaj papież Franciszek przekazuje nam Regułę i kieruje przesłanie, aby jeszcze raz utwierdzić nas w misji pójścia przez świat oraz głoszenia i dawania świadectwa Ewangelii” – piszą Franciszkanie na stronie https://www.ofmconv.net/

Uroczystość, w której wezmą udział przedstawiciele rodziny franciszkańskiej, będzie momentem modlitwy i braterstwa, naznaczonym wdzięcznością Bogu za to, co zdziałał w Kościele i w świecie poprzez obecność franciszkańską i będzie zarazem prośbą o wierność otrzymanemu powołaniu.

Ojcowie franciszkanie z kustodii generalnej Świętego Konwentu zachęcają wszystkie wspólnoty braterskie obecne na całym świecie, aby dołączyli do tej ważnej uroczystości, która będzie transmitowana na oficjalnej stronie franciszkańskiego osiemsetlecia (www.centenarifrancescani.org) lub za pośrednictwem linku YouTube (poniżej).

„Niech uczestnictwo w tej liturgii z różnych krajów świata będzie okazją do wzrastania w braterstwie i komunii w naszych Zakonach, a nawet szerzej, jako bracia i siostry, którzy na różne sposoby i w różnych formach starają się żyć Ewangelią w szkole św. Franciszka” – zachęcają Franciszkanie.

Za: https://www.ofmconv.net/


PRZECZYTAJ TAKŻE: Niepokalanów: Zakończyły się obchody 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka z Asyżu