80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana: Niepokalanów

SOBOTA, 14 SIERPNIA
W sobotę 14 sierpnia będziemy obchodzić 80. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Mszy św. w Bazylice o godz. 11.00 będzie przewodniczył kard. Robert Sarah, a oprawę muzyczną wykona zespół „Mazowsze”. Po Eucharystii występ zespołu Mazowsze. W sobotę Msza Święta o godz. 10.00 przeniesiona będzie z Bazyliki do Kaplicy Św. Maksymiliana ze względu na próbę zespołu.

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. Maksymiliana konferencja Grzegorza Kasjaniuka pt. Maryja do Polaków w Gietrzwałdzie. O 17.00 nabożeństwo Transitus św. Maksymiliana. Rozpoczęcie w kaplicy św. Maksymiliana, a następnie procesja do Bazyliki i Msza św. o 18.00. Około 19.00 świadectwo nawrócenia i życia z Bogiem Marty Przybyły.

SOBOTA, 15 SIERPNIA
W niedzielę uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i wszystkich spraw oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. Centralnej Mszy św. na ołtarzu polowym o godz. 13.00 będzie przewodniczył J.E. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Od godz. 11.00 na placu za Bazyliką duchowe przygotowanie, konferencja o zawierzeniu Niepokalanej, świadectwa Marty Przybyły, Roberta Tekieli, Grzegorza Kasjaniuka i innych. O 15.00 Dróżki Maryjne wokół Bazyliki.

Za: parafia.niepokalanow.pl; fot. Paulina Wysocka