8 sierpnia 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 8 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.50 – Modlitwa poranna

7.20 – Przegląd prasy

Po 8.00 – Wynalazki, które zmieniły świat

8.30 – Informacje z Życia Kościoła. Zaprasza Paulina Wysocka

9.15 – „Dawne gry i zabawy”. W lipcu i sierpniu w sobotnie wieczory wspominamy zabawy, które niekoniecznie są już przestarzałe… W dzisiejszym odcinku audycji „Dawne gry i zabawy” porozmawiamy o grach które na pewno pamiętają nasi rodzicie i być może dzieci urodzone w latach 70′ i 80-tych m.in. gra w klasy, w gumę czy kapsle. Na audycję zaprasza Izabela Chajkaluk która porozmawia z dr Krzysztofem Piechem – pracownikiem naukowym Katedry Sportu dla Wszystkich Filii AWF w Białej Podlaskiej.

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego. Region to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie z nim związani. Są wśród nich tacy, którzy zmarli kilkadziesiąt lat temu temu, są też tacy, którzy odeszli niedawno, ale pamięć o ich dobroci i uczynności pozostaje wciąż żywa. Dzisiaj o Młodzieszyńskich wiatrakach (powt. w czwartek o 17.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

MODLITWA O POKÓJ. Czyta o. Robert Serafinowski

13.10 – Godzina samorządowa

14.40 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.25 – Biblia Audio superprodukcja

Wynalazki, które zmieniły świat

16.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

16.45 – Radiowa Lektura

17.15 – WZNSM: Adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec
18.00 – WZANSM: Msza św. Kazanie – ks. Wacław Grądalski
18.45 – WZNSM: Konferencja Rekolekcje Pasyjne (ks. Wacław Grądalski)

19.30 – ŻYCIE TO ZAGADKA. W dni powszednie aż do 22 sierpnia różaniec będzie transmitowany z naszej bazyliki w Niepokalanowie w ramach Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Secu Maryi. Dlatego o 19.30 w tych dniach różańca nie będzie. W zamian proponujemy Państwu cykl 10 krótkich audycji z cyklu ŻYCIE TO ZAGADKA w którym usłyszą Państwo porady, dotyczące wielu problemów które prześladują nasz samych lub nasze rodziny. Gościem Anny Kaszczyc jest psycholog – Michał Bartoń – terapeuta par i rodzin. Dziś będzie o tym – JAK DBAĆ O DOBRY WYPOCZYNEK?

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 –  Chwila dla Liturgii. Audycję emitujemy dzięki współpracy z Radiem Jasna Góra. Czym jest liturgia, kiedy klęczeć wstać i siedzieć. Co oznaczają poszczególne gesty i modlitwy podczas Eucharystii i inne istotne sprawy, które każdy katolik powinien wiedzieć o liturgii. O tym wszystkim w dostępny i prosty sposób mówi Patrycja Hurlak. Audycja jest propozycją pogłębienia świadomości Eucharystii, wpisującą się w trzyletni program duszpasterski w Kościele Eucharystia daje życie. Patrycja Hurlak – aktorka, prezenterka telewizyjna i autorka książek: autobiograficznej Nawrócona wiedźma oraz dwóch serii Zakochani są wśród nas i O ważnych Rzeczach. Jest znana z takich seriali jak Klan, Blondynka, a także z programu TVP2 Ukryte skarby. Ma na koncie fabularny debiut reżyserski, którym jest film Małgosia kontra Małgosia z 2009r. oparty na bestsellerowej książce Ewy Nowackiej o tym samym tytule. Ciekawostką jest to, że jest licencjonowanym kierowcą rajdowym i wieloletnim sędzią z ramienia Polskiego Związku Motorowego. Ukończyła także szkołę muzyczną w klasie perkusji. Dziś daje świadectwo wierze, do której wróciła po wielu życiowych przygodach, niekiedy bardzo trudnych. Jeździ po kraju i świecie, by opowiadać o tym, jak poznała Boga. Daje świadectwo swojego nawrócenia i miłości do Jezusa. Mówi o duchowych zagrożeniach, czystości i swojej fascynacji Eucharystią. Poza tym studiuje teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym – Collegium Joanneum w Warszawie

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – WAKACJE Z HITAMI. HITY LATA 1990 – zaprasza Krzysztof Borowiec

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html