7 sierpnia – co dziś na antenie?

Dziś w Niepokalanowie DRUGI dzień Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojcowie franciszkanie i wszyscy, którzy przybędą do Niepokalanowa (7 sierpnia) lub będą łączyć się z tym miejscem duchowo przez fale Radia Niepokalanów, będą oddawać Matce Bożej swoje intencje, a także w sposób szczególny polską gospodarkę i przemysł. 

DZISIAJ TRANSMITUJEMY:
11.00 – 13.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie oraz modlitwy różańcowej (bezpośrednio po Mszy św. o 11.00), która zostanie odmówiona w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi.” ( W tym roku pierwsza sobota miesiąca wypada w czasie Wielkiego zawierzenia). Różańca o 19.30 nie będzie na antenie Radia Niepokalanów. Intencje Słuchaczy zostaną włączone do do modlitwy, którą będziemy transmitować z bazyliki.

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (sobota, 7 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10  – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Stanisław Ziemiński OFMConv., Asystent Prowincjalny Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – TYDZIEŃ W KOŚCIELE – Zaprasza Paulina Wysocka (pow. niedziela, 14.30)

Po 9.00 – BITWA WARSZAWSKA – STULECIE WIKTORII. Fakty związane z przebiegiem dramatycznych wydarzeń sierpnia 1920 roku, tło polityczne i historyczne w jakim toczyła się wojna 1920 roku.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – 13.00 – WZNSM: Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie oraz modlitwy różańcowej (bezpośrednio po Mszy św. o 11.00), która zostanie odmówiona w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi.” Różańca o 19.30 nie będzie na antenie Radia Niepokalanów. Intencje Słuchaczy zostaną włączone do do modlitwy, którą będziemy transmitować z bazyliki.

13.10 – Dlaczego warto wybrać wesele bez alkoholu? Inicjatywa WESELA WESEL – 6 sierpnia rozpoczęło się w Niepokalanowie Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. ks. Władysław Zązel oraz państwo Józef i Małgorzata Gackowie ze Stowarzyszenia Wesela Wesel, którzy propagują organizację wesel bez alkoholu. O działalności Stowarzyszenia, jego początkach i o tym, dlaczego warto wybrać wesele bez alkoholu – opowiedzieli Paulinie Wysockiej w studiu Radia Niepokalanów.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio Superprodukcja

16.45 (pow. dziś 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Koncert Życzeń i Marzeń RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

18.15 – Plebiscyt na Gwiazdę Tygodnia RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

19.05 –  „Chrześcijańskie Granie” – muzyczna audycja na antenie RN (każda pierwsza sobota miesiąca) – zapraszają Michał Guzek i Rafał Węglewski

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.20 – Z wdzięczności za Polskę – audycja Pawła Kęski

20.40 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audcyję prowadzi franciszkanin, o. Arkadiusz Bąk.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Wędrówki z Radiem Niepokalanów  (pow. wtorek 18.15)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html