6 stycznia – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku wydarzeniu towarzyszą słowa „Eucharystia objawieniem miłości”.

Tegoroczne hasło zwraca uwagę na to, że z Eucharystii czerpiemy moc do życia Ewangelią i dzielenia się wiarą z innymi. Jest ona szczególnym źródłem Bożej łaski i mocy dla 1883 misjonarek i misjonarzy, którzy mimo pandemii, posługują w 99 krajach na świecie. Podkreśla to bp Jerzy Mazur w wydanym na Dzień Misji i Pomocy Misjom komunikacie: „Gdybym nie przyjmowała codziennie Eucharystii, nie miałabym sił pracować”, mówiła Sługa Boża dr Wanda Błeńska, która swoje życie poświęciła leczeniu trędowatych w Ugandzie. Bp Mazur przypomniał też werbistę o. Mariana Żelazka, posługującego w Indiach, który podkreślał, że „tylko misjonarz żyjący głęboką wiarą, uprzejmy, i tak zwyczajnie dobry, może przybliżyć ludziom Chrystusa”.

PRZECZYTAJ CAŁY Komunikat przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom przypadający w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2021 r.

Pamiętajmy o misjonarzach i wspierajmy ich naszą modlitwą. Ofiary zbierane w kościołach w Polsce są przeznaczone na Fundusz Misyjny, z którego utrzymuje się Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące misjonarki i misjonarzy do pracy na placówkach misyjnych oraz udzielana jest pomoc finansowa misjonarzom. W ubiegłym roku, misjonarze otrzymali ponad 2,6 mln złotych pomocy na walkę ze skutkami pandemii wśród najuboższych rodzin.

BP KEP/O. Kazimierz Szymczycha SVD, Sekretarz Komisji episkopatu Polski ds. Misji