6 stycznia – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Naszym zadaniem jest spłacać dług wdzięczności za skarb wiary i przynależności do Kościoła poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień oraz ofiary materialne, wspierające dzieła misyjne polskich misjonarzy – napisał bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w komunikacie na Dzień modlitwy i pomocy misjom przypadający w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia br.

Bp Piotrowski podkreślił, że Uroczystość Trzech Króli pomaga zrozumieć głęboki sens powszechnej misji Kościoła, jaką jest zbawienie wszystkich ludzi. „Uświadamia nam również odpowiedzialność za jego misyjne dzieło i wspomaganie tych, którzy niosą orędzie Chrystusa aż po krańce świata” – napisał.

Bp Piotrowski przypomniał, że zgodnie z zachętą Konferencji Episkopatu Polski ofiary zebrane w tym dniu na tacę we wszystkich kościołach w Polsce przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.

„W imieniu naszych polskich misjonarzy i misjonarek, głoszących Ewangelię aż po krańce ziemi oraz tych, którzy obecnie przygotowują się do pracy misyjnej składam serdeczne Bóg zapłać za Wasz hojny dar serca” – napisał przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Bp Piotrowski zaznaczył, że tego dnia modlimy się także w intencji dzieci zrzeszonych w Papieskim Dziele Misyjnym, „aby ich apostolstwo było drogą do wzrostu wiary i darem pomocy innym dzieciom świata”. „Jako Kolędnicy Misyjni, dziękują one za ofiary zebrane w czasie kolędowania, które przekażą swoim rówieśnikom w Papui Nowej Gwinei i dla dzieci z innych krajów misyjnych” – przypomniał.

BP KEP
***
Modlitwa za misjonarzy franciszkańskich
Panie Jezu Chryste, Mistrzu Apostołów, Nauczycielu Ewangelistów, Męstwo Męczenników, Światłości Wyznawców. Spojrzyj łaskawie na naszych franciszkańskich misjonarzy, kapłanów i braci zakonnych, którzy opuścili wszystko co łatwe i bezpieczne, aby swoim życiem i pracą apostolską dawać świadectwo Twojej miłosiernej miłości z dala od Ojczyzny. W pracy bądź ich siłą i zapałem, w zagrożeniu bądź im tarczą i ochroną, osłoną i odpoczynkiem w skwarze południa, a podporą i pomocą w chwilach słabości. Wlej także we mnie zapał i ducha misyjnego, bym modlitwą i ofiarą potrafił(a) wspierać franciszkańskie dzieła misyjne, zachęcając do tego także ludzi ze swojego otoczenia. Amen.

Za: https://www.sekretariatmisyjny.pl/