6 grudnia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 6 grudnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia – czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

6.40 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

9.15 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audycję prowadzi franciszkanin – o. Arkadiusz Bąk (powtórka z soboty z 20.30)

9.45 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI

12.20 – ZAPROSZENIE NA 8 GRUDNIA. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest w Niepokalanowie wielkim świętem. Tego dnia przypada także Godzina Łaski, o której sama Maryja powiedziała, że niebo wówczas otwarte jest dla ludzi. Posłuchajmy zaproszenia na te wydarzenia, które nagrali dla Państwa w ubiegłym roku o. Piotr Szczepański i o. Andrzej Sąsiadek.

13.10 – Godzina samorządowa

14.15 – Sprawiedliwe Historie – audycje Ministerstwa Sprawiedliwości

14.40 – EWANGELIA DNIA. Czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.25 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 – Radiowa Lektura

17.30 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

18.15 – Przy Sercu Maryi – program Pauliny Wysockiej. Warto 8 grudnia zarezerwować czas na modlitwę. Tego dnia od 12.00.do 13.00 przypada tzw. Godzina Łaski. Tym, którzy będą modlić się w tej godzinie, Maryja podczas objawień w 1947 roku obiecała liczne łaski. Co to jest Godzina Łaski? Kiedy ją obchodzimy? Jak należy przeżyć tę godzinę? Jaki jest stosunek Kościoła do Godziny Łaski? Na te pytania odpowie Wincenty Łaszewski, autor wielu książek, w tym m.in. publikacji pt. GODZINA ŁASKI. Rozmawiała z nim – Malwina Szymańska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy przeprowadzonej 3 lata temu w Radiu Niepokalanów.

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie – prowadzą Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – Sprawiedliwe Historie – audycje Ministerstwa Sprawiedliwości

20.30 – RADIOWY PRZEWODNIK LITURGICZNY. Audycja o. Roberta Serafinowskiego i o. Sebastiana Bielskiego (powtórka z niedzieli)

21.30 – TERAZ Polskie! Audycja muzyczna Marcina Dębowskiego. Gość: Stefan Czerniecki (pow. z piątku, z 18.15)

22.45 – Radiowa Lektura

23.00 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

23.30 – REKOLEKCJE ADWENTOWE “WARSZTAT JÓZEFA”. Od dziś zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe „Warsztat Józefa”. To 7-odcinkowy cykl oparty o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”. Rozważania prowadzi duet: ks. Michał Olszewski, sercanin – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto i o. Michał Legan, paulin – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (odcinek 2).

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html