50. Rocznica beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbego

Dokładnie dziś, 17 października mija 50. rocznica beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbego.

17 października 1971 r. w czasie Mszy świętej sprawowanej w Bazylice Watykańskiej, Czcigodny Sługa Boży Maksymilian Kolbe został wyniesiony do chwały ołtarzy jako wyznawca. Była to pierwsza w historii beatyfikacja sprawowana osobiście przez papieża.

Z tej okazji zapraszamy dziś na transmisję głównej Mszy św. dziękczynnej, która będzie odprawiona o 8.30 z naszej bazyliki w Niepokalanowie. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy różańcowej z naszym radiem. Dzisiejsze rozważania także będą nawiązywały do postaci naszego świętego Patrona.

O 18.35 o tym, jak skutecznym orędownikiem w niebie jest św. Maksymilian z Katarzyną Pytlarz, autorką książki „Cuda św. Maksymiliana” porozmawia Malwina Szymańska.

MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. MAKSYMILIANA:

Święty Maksymilianie Mario, najwierniejszy synu świętego Franciszka z Asyżu, zapalony miłością Bożą, szedłeś przez życie praktykując cnoty heroiczne i spełniające święte dzieła apostolskie. Zwróć swój wzrok na nas, ponieważ jesteśmy twoimi czcicielami i polecamy się twemu wstawiennictwu.

Opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, pociągałeś niezliczone dusze do ideałów świętości, wskazywałeś im rozliczne formy apostołowania, dla zwycięstwa dobra i dla rozszerzania Królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać liczne dusze do Chrystusowej miłości.

Upodobniony do Boskiego Zbawiciela i zjednoczony z Nim, osiągnąłeś tak wysoki stopień miłości bliźniego, że dobrowolnie ofiarowałeś swoje własne życie, jako świadectwo ewangelicznej miłości, aby uratować życie współbrata więźnia.

Wstaw się do Pana o łaskę dla nas, abyśmy owładnięci tym samym zapałem miłości mogli świadczyć wiarą i czynem o Chrystusie wśród naszych braci i dojść razem z Tobą do błogosławionego posiadania Boga w świetle chwały. Amen.


Przypominamy w tym roku, 14 sierpnia, minęła 80. rocznica śmierci o. Maksymiliana:

80. rocznica śmierci św. Maksymiliana
Homilia kard. R. Saraha, wygłoszona 14 sierpnia z okazji 80. rocznicy śmierci św. Maksymiliana