5 stycznia 2023 – co dziś na antenie? UWAGA! Zmiany w ramówce

Dzisiaj o 9.30 będziemy transmitować Mszę świętą pogrzebową papieża seniora Benedykta XVI. Przewodniczyć jej będzie Ojciec Święty Franciszek (zgodnie z wolą zmarłego Msza św. będzie „uroczysta, ale prosta”). Po jej zakończeniu ciało Benedykta XVI spocznie w podziemiach bazyliki św. Piotra.

Tego dnia będziemy transmitować także Eucharystię o 18.00 z bazyliki w Niepokalanowie. Nie będzie transmisji Mszy św. po godz. 7.00 z Watykanu i o 11.00 z bazyliki niepokalanowskiej.

***

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 5 stycznia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 14.40 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.20 – Audycja ks. Grzegorza Kopytowskiego, dzięki której poznamy bliżej oprawę muzyczną mszy pogrzebowej

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

8.53 – AUDYCJA Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (powt. dziś o 22.35)

9.30 – MSZA ŚW. POGRZEBOWA PAPIEŻA SENIORA BENEDYKTA XVI. Przewodniczył jej będzie papież Franciszek. Zmarły papież spocznie w podziemiach bazyliki Świętego Piotra. Tam także znajduje się grób jego poprzednika Jana Pawła II.

Godziny emisji dalszych części programu, uzależnione od długości transmisji

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.15 – JEST NADZIEJA – audycja wspólnoty Dom Magnificat

12.00 –  Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

13.10 – Godzina Samorządowa. Zaprasza Michał Śmigielski

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.50 –  Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.50 – PROJEKT PRO – LIFE. Projekt Life to seria krótkich audycji edukacyjnych poruszających różne zagadnienia dotyczące życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy odcinek ma formę newsową, gdyż omawia jedno z aktualnych wydarzeń związanych z tematyką pro-life. Poprzez krótkie audycje, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pragnie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego (pow. z poniedziałku z 10.15)

18.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

Po 19.00 –  Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

Intencje

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Wczoraj obchodziliśmy rocznicę śmierci naszego kolegi – Jacka Włodarczyka. Posłuchajmy jeszcze raz Jego audycji z 2009 r. pt.
PIERWSZA WIGILIA I ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W NIEPOKALANOWIE

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.35 – AUDYCJA Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm