1,5% dla Radia Niepokalanów – dlaczego warto?

Czy już wiecie, komu przekazać 1,5% Waszego podatku? Wśród wielu propozycji, ktore na pewno do Państwa dotarły, jesteśmy także my – RADIO NIEPOKALANÓW.

Dlaczego warto wesprzeć Radio, którego siedziba mieści się w Niepokalanowie?

  1. To dzieło Niepokalanej. Założone i omodlone przez ojca Maksymiliana Kolbego i poświęcone/oddane Maryi, o czym świadczy nazwa Rozgłośni i całego terenu, na którym znajduje się Radio. Pamiętajmy – „Przez Najświętszą Maryję Pannę przyszedł Jezus Chrystus na świat i przez Nią też chce w świecie panować” (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).
  2. Radio Niepokalanów to Rozgłośnia, która pielęguje wartości i tradycje katolickie. Dziś tak chętnie niszczone i niedoceniane.
  3. Radio Niepokalanów to dzieło unikatowe na skalę światową – jedyne radio założone przez świętego.
  4. C. S. Lewis powiedział: „kiedyś diabeł miał utrudnioną pracę, bo musiał każdego z osobna kusić. Dzisiaj ma do dyspozycji wielkich pomocników, ma do dyspozycji media, które jego diabelskie idee przekazują milionom ludzi, zwłaszcza ludziom młodym, zatruwając ich świadomość”. Słowa autora „Opowieści z Narnii” doskonale oddają to, o czym świetnie wiedział ojciec Maksymilian Kolbe (urodzony zresztą zaledwie cztery lata przed Lewisem), mówiąc: „Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste.“ Ważne jest zatem, by media katolickie istniały w naszym polskim krajobrazie medialnym i promowały wartości, o których nie usłyszycie w wielu komercyjnych stacjach radiowych.
  5. To radio inne niż wszystkie – daje spokój (ducha) i poczucie bliskiej obecności Matki Bożej i tym samym Boga w naszej – czasem szarej, codzienności.

Dziękujemy za każde wsparcie w postaci 1,5% Waszego podatku ❤

Fundacja Radia Niepokalanów
ul. O.M. Kolbego 5
96-515 Teresin
woj. mazowieckie

KRS: 0000332816

www.fundacjarn.pl