8 marca 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 8 marca) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski. Komentuje ks. Marcin Moks

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ.  Audycja przybliżająca postać i nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaprasza Paulina Wysocka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Pauliny Wysockiej z Beatą Mackiewicz z Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego na temat miejsca kobiety w nauczaniu Błogosławionego Prymasa. Treści, jakie kardynał przekazuje kobietom i o kobietach są ponadczasowe i trafiają prosto do serca. To spojrzenie pełne szacunku, godności i zachwytu. Prymas podkreśla rolę, jaką pełni kobieta w historii, w narodzie, w rodzinie i w życiu społecznym. Rozmowa toczy się wokół książki „O godności kobiety”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa SUMUS (pow. dziś o 21.30)

10.15 -ŚLADAMI MARYI. Autorem tego programu jest Ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. Po zakończeniu rozważań o siedmiu boleściach MB zaprasza nas teraz do pochylenia się nad wezwaniami do Matki Bożej, zawartymi w Litanii Loretańskiej (pow. z soboty, z 13.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA O POKÓJ. Czyta o. Robert Serafinowski

12.20 – WIEŚCI Z UKRAINY: Przystanek Przemyśl. Tu wysiadają uciekający przed wojną

13.10 – Godzina Samorządowa

14.15 – Pomoc ma moc (21) – audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI (pow. 23.15)
14.25 – 14.15 – Pomoc ma moc (22) – audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI (pow. 23.25)

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski. Komentuje ks. Marcin Moks

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – PRAWDZIWI LUDZIE, PRAWDZIWE HISTORIE. Reportaż Fundacji GŁOS EWANGELI. Audycję przygotowali Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak.

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski. Komentuje ks. Marcin Moks

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ.  Audycja przybliżająca postać i nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaprasza Paulina Wysocka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Pauliny Wysockiej z Beatą Mackiewicz z Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego na temat miejsca kobiety w nauczaniu Błogosławionego Prymasa. Treści, jakie kardynał przekazuje kobietom i o kobietach są ponadczasowe i trafiają prosto do serca. To spojrzenie pełne szacunku, godności i zachwytu. Prymas podkreśla rolę, jaką pełni kobieta w historii, w narodzie, w rodzinie i w życiu społecznym. Rozmowa toczy się wokół książki „O godności kobiety”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa SUMUS

22.45 – Radiowa Lektura

23.15 – Pomoc ma moc (21) – audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI
23.25 – Pomoc ma moc (22) – audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html