32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej: 21-27 lipca

Właśnie rusza rejestracja 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych! FSM odbędzie się w terminie 21-27 lipca 2019 roku pod hasłem ,,Obecność” w Kalwarii Pacławskiej.

Wśród zaproszonych gości są: br. Valerio Forli OFMConv, o. Jarosław Wysoczański OFMConv, ks. Krzysztof Porosło, „Marika” Marta Kosakowska, Michał „Pax” Bukowski, Maciej Bodasiński, ks. Wojciech Węgrzyniak, Ida Nowakowska-Herndon, abp Adam Szal. Młodzi wysłuchają też koncertów: Mate.O, Tęgie Chłopy, Teatr A, Porozumienie, Fioretti.

Prócz spotkań z gośćmi na FSM-ie organizowane są wieczory filmowe pod gołym niebem, tańce oraz zawody sportowe. Podczas spotkania w Kalwarii Pacławskiej młodzież uczestniczy w codziennych Mszach św., konferencjach oraz dyskutuje w grupach.

FSM są skierowane nie tylko do osób wierzących, a uczestnictwo w podanych punktach programu jest dobrowolne. W planie FSM jest czas na zabawę i integrację, ale także na zbliżenie się do Boga. Jak informują organizatorzy, miejsce spotkania nie jest przypadkowe. Kalwaria Pacławska przez to, że znajduje się „na końcu świata” sprzyja nabieraniu dystansu i ułatwia ocenę tego, co można zrobić w swoim życiu lepiej.

HASŁO: OBECNOŚĆ

Hasłem 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych jest OBECNOŚĆ. Temat nawiązuje do tajemnicy Eucharystii, którą będziemy się starali zgłębiać w czasie FSM-u. Podobnie do wcześniejszych Spotkań, również tegoroczne posiada swoje logo.

Grafika 32. FSM-u to forma krzyża wpisującego się w hostię, dlatego pomiędzy jego ramionami widnieją jej ślady. Hostia jest znakiem nieustannej obecności Chrystusa w Kościele. Każda Eucharystia staje się świętowaniem tej wielkiej tajemnicy, w którą jesteśmy wszyscy włączeni jako ochrzczeni. Z drugiej strony jest to pokarm dający życie wieczne – pokarm królewski, spożywany przez tych, którzy zostali namaszczeni na dziedziców Królestwa. Dlatego można zauważyć złoty kolor krzyża w grafice tegorocznego Spotkania.

Tłem loga jest obrus znajdujący się na każdym ołtarzu, gdzie sprawowana jest Eucharystia. Biały materiał ołtarzowy oznacza zarówno czystość, jak i tajemnicę okrywającą miejsce sprawowania bezkrwawej ofiary. Przychodzenie Boga jest bowiem misterium świętych znaków, które pomagają nam przyjąć Go w poszanowaniu i pokorze. Chrystus Pan, tak jak zbliża się do nas delikatnie podczas każdej Mszy Świętej, równie spokojnie przyjdzie do wszystkich uczestników kolejnego FSMu. Nie przegapmy tego przyjścia!

REJESTRACJA: TUTAJ

Każda osoba planująca przyjazd do Kalwarii Pacławskiej na Spotkanie powinna dokonać zapisu przez formularz online. Usprawni to drugi etap rejestracji, który ma już miejsce na samym FSM-ie. Wówczas, po przyjeździe do Kalwarii, gdy uczestnik skieruje się do punktów rejestracji, wystarczy, że poda swoje dane, a biuro FSM będzie mogło automatycznie pobrać opłatę i wydać mu pakiet.

Jeżeli przyjazd na Spotkanie okaże się spontaniczną decyzją, nie trzeba się martwić. Będzie możliwość dokonania pełnej rejestracji na miejscu, jednak to z pewnością potrwa odrobinę dłużej.

Ważne! Każda osoba niepełnoletnia wyjeżdżająca na FSM musi posiadać podpisaną przez rodzica zgodę. Będzie ona zbierana podczas Spotkania i jest konieczna, by stać się uczestnikiem wydarzenia. Formularz zgody należy pobrać podczas rejestracji online. Jedynie formularz przedstawiony przez organizatorów FSM będzie akceptowany.

Więcej: fsm.franciszkanie.pl