31 maja – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 31 maja) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia – czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

9.15 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audycję prowadzi franciszkanin – o. Arkadiusz Bąk (powtórka z soboty z 20.30)

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego. Dziś tematem będą niemieckie bunkry wokół Sochaczewa – budowali je w 1944 roku przymusowi robotnicy w postaci braci zakonnych z Niepokalanowa (powtórka: czwartek, 17.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 – Radiowa Lektura

17.15 – Niedawno nakładem Wydawnictwa SUMUS ukazała się książka „Królowo Małżeństw, módl się za nami. Miesiąc rozważań dla małżonków pragnących odnowić swoją miłość”. To wyjątkowe rekolekcje podczas których rozważamy cnoty Matki Bożej, wymienione w Litanii Loretańskiej, w kontekście naszej relacji małżeńskiej. Okazuje się, że Maryja ma dla nas doskonałe rady.

„Wszystkie małżeństwa, które biorą udział w tych rekolekcjach, z całego serca błogosławię i obiecuję Wam modlitwę” – napisał w przedmowie do książki ks. Dominik Chmielewski.

Z autorką książki Ewą Grodzką i jej mężem Wojciechem rozmawiała Paulina Wysocka. Zapraszamy na II część rozmowy.

18.00 – TRANSMISJA RÓŻAŃCA I MSZY ŚW. Z PARAFII pw. NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA JEZUS – Kościół OO. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Msza św. z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie (transmisja odbywa się w ostatni poniedziałek miesiąca)

20.00 – Litania Loretańska (UWAGA! Emisja uzależniona od czasu transmisji Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie)

20.15 – Aktualności Radia Watykańskiego (UWAGA! Emisja uzależniona od czasu transmisji Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie)

20.30 – „Eseje o Małej Ojczyźnie” – zaprasza ks. Piotr Kaczmarek – powtórka z piątku z 17.15 (UWAGA! Emisja uzależniona od czasu transmisji Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – TERAZ Polskie! Audycja muzyczna Marcina Dębowskiego. Gość: Felicjan Andrzejczak (pow. z piątku, z 18.15)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html