30. Piesza Nocna Pokutna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa: 13 maja 2017

nocna_pielgrzymka_miedniewice_niepokalanowZ 13 na 14 maja 2017 r. odbędzie się kolejna 30. Piesza Nocna Pokutna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa pod hasłem „O chrześcijańską odnowę naszych rodzin”. Pielgrzymi wyruszą dokładnie w stulecie pierwszego z sześciu Objawień Fatimskich. Równolegle w tym samym czasie w Bazylice w Niepokalanowie, będzie trwało całonocne czuwanie modlitewne. W tym szczególnym dniu zapraszamy i zachęcamy do udziału w modlitewnym Maryjnym szturmie do Nieba. Więcej informacji na www.miedniewicenoc.com.

Fot. przedstawiające Sanktuarium za: miedniewice.franciszkanie-warszawa.pl
Fot. z figurką Matki Bożej Fatimskiej za: www.miedniewicenoc.com

POSŁUCHAJ: Dlaczego warto pielgrzymować z Miedniewic do Niepokalanowa? Poniżej trzy audycje emitowane na antenie Radia Niepokalanów w ramach programu MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, a poświęcone Nocnej Pielgrzymce z Miedniewic do Niepokalanowa. Jej uczestnicy opowiadają o duchowych owocach nocnego pielgrzymowania, przyjaźniach, jakie zawiązują się między tymi, którzy regularnie, raz w miesiącu, spotykają się na pielgrzymim szlaku oraz początkach czczenia Matki Bożej w ten właśnie sposób.

 Cz.1
O pielgrzymce opowiadają: o. Mirosław Kopczewski, wikariusz klasztoru w Niepokalanowie, opiekun duchowy pielgrzymki; o. Krzysztof Oniszczuk, gwardian Miedniewic oraz Jan Bąk, jeden z pomysłodawców pielgrzymki i Sławomir Kaniasty, propagator pielgrzymowania z Miedniewic do Niepokalanowa.

Pielgrzymi dzielą się z nami świadectwami łask, jakie otrzymali, dzięki – jak wierzą – tej pielgrzymce i oddaniu swoich spraw Matce Najświętszej.

Cz. 3

Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa jest kontynuacją pielgrzymek, które wiele lat wcześniej organizowane były z Błonia do Niepokalanowa. Ich pomysłodawcą był Jan Topolski.

Przeczytaj także: 250-lecie Koronacji Obrazu Świętej Rodziny w Sanktuarium w Miedniewicach.