30 listopada – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 30 listopada) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.40 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie. Z początkiem Adwentu wyruszamy w drogę do Betlejem. Na ten czas oczekiwania Boże Narodzenie zapraszamy do wysłuchania rozważań roratnich przygotowanych przez Radio eM Katowice. Dziś usłyszymy o Zwiastowaniu i o tym, czy Maryja mogła wystarszyć się archanioła.

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ.  Zaprasza Paulina Wysocka. Prymas Tysiąclecia wielokrotnie gościł w Niepokalanowie, bo aż 37 razy. Dnia 3 grudnia 1967 r. kardynał Stefan Wyszyński – będąc w Niepokalanowie podczas jubileuszu 50-lecia założenia Rycerstwa Niepokalanej, tj. na kilka lat przed wyniesieniem na ołtarze jego twórcy, o. Maksymiliana Marii Kolbego – wyjawił głęboką myśl swego serca i uczynił uroczyste przyrzeczenie: „Tobie, sługo Boży, ojcze Maksymilianie, ślubujemy wejść w Twoje ślady, ożywić naszą głęboką wiarę w potęgę Niepokalanej i poprowadzić Twoje dzieło w Ojczyźnie Matki Boga i Matki Kościoła, Królowej Polski, Pani Jasnogórskiej, «danej ku obronie narodu naszego»”. Dziś, w ramach audycji WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ, zapraszamy do wysłuchania homilii, jaką błogosławiony Kardynał Wyszyński wygłosił w Niepokalanowie 3 grudnia 1967 roku (pow. dziś o 21.30)

9.45 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie. Z początkiem Adwentu wyruszamy w drogę do Betlejem. Na ten czas oczekiwania Boże Narodzenie zapraszamy do wysłuchania rozważań roratnich przygotowanych przez Radio eM Katowice. Dziś usłyszymy o Zwiastowaniu i o tym, czy Maryja mogła wystarszyć się archanioła.

10.15 -ŚLADAMI MARYI. Zapraszamy na kolejny odcinek audycji z cyklu pt. ŚLADAMI MARYI. Autorem tego programu jest Ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

LITANIA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

Dziś przypada 430. rocznica urodzin wielkiego patrona naszej Ojczyzny, św. Andrzeja Boboli. Dziś dobiega końca ogólnopolska nowenna za jego wstawiennictwem, ofiarowana w intencji naszego kraju. W trakcie jednej z mistycznych wizji współczesna polska mistyczka Fulla Horak ujrzała św. Andrzeja Bobolę, który jej powiedział: „Będę wam pomagał… Mogę być bardzo pomocny w żażegnywaniu wielkich katastrof. Mogę nieść ulgę w cierpieniu… Możesz mnie zawsze prosić, a wysłucham Cię”. Dziś w sposób szczególny polecajmy św. Andrzejowi Boboli sprawy naszej Ojczyzny, jej bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, fizyczne i duchowe. Prośmy także o Boże zwycięstwo w naszym kraju.

13.10 – Godzina Samorządowa

14.40 – EWANGELIA DNIA. Czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – NIEZWYKŁA HISTORIA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. 30 listopada tego roku przypada 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli, wielkiego patrona Polski. Dziś dobiega końca ogólnopolska nowenna za jego wstawiennictwem, ofiarowana w intencji naszego kraju. Dlatego pragniemy zwrócić szczególną uwagę na postać świętego. Jego ciało zostało zmaltretowane, jednak… nigdy nie rozłożyło się. Zapraszamy do wysłuchania krótkiego materiału, dotyczącego niezwykłej historii życia, męczeństwa, śmierci i relikwii św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Opowiedziała o nim Malwinie Szymańskiej Aleksandra Polewska, autorka wielu znakomitych książek, popularyzujących i przybliżających wiarę katolicką.

17.30 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

18.15 – WĘDRÓWKI Z RADIEM NIEPOKALANÓW (pow. z soboty z 21.30)

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

19.10 – Intencje – wypominki. Przez cały listopad modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach. Również w ich intencji jest codziennie sprawowana Msza Św. w kaplicy radiowej.

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – CUDA ŚWIĘTEGO JÓZEFA. O wstawiennictwie św. Józefa opowiada s. Rafaela ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ.  Zaprasza Paulina Wysocka. Prymas Tysiąclecia wielokrotnie gościł w Niepokalanowie, bo aż 37 razy. Dnia 3 grudnia 1967 r. kardynał Stefan Wyszyński – będąc w Niepokalanowie podczas jubileuszu 50-lecia założenia Rycerstwa Niepokalanej, tj. na kilka lat przed wyniesieniem na ołtarze jego twórcy, o. Maksymiliana Marii Kolbego – wyjawił głęboką myśl swego serca i uczynił uroczyste przyrzeczenie: „Tobie, sługo Boży, ojcze Maksymilianie, ślubujemy wejść w Twoje ślady, ożywić naszą głęboką wiarę w potęgę Niepokalanej i poprowadzić Twoje dzieło w Ojczyźnie Matki Boga i Matki Kościoła, Królowej Polski, Pani Jasnogórskiej, «danej ku obronie narodu naszego»”. Dziś, w ramach audycji WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ, zapraszamy do wysłuchania homilii, jaką błogosławiony Kardynał Wyszyński wygłosił w Niepokalanowie 3 grudnia 1967 roku (pow. z dziś, z 9.15)

22.45 – Radiowa Lektura

23.00 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html