29 kwietnia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 22 kwietnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański – redaktor naczelny „Rycerza Niepokalanej” + komentarz o. Paulina Sotowskiego

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.10 – Transmisja Mszy św. z Bazyliki Watykańskiej (przy grobie św. Jana Pawła II)

9.15 – Jest nadzieja (pow. w piątek o 21.30 )

9.50 – Audycja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (pow. dziś o 20.20)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Regina Coeli +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

14.05 – „Czwartkowe rozmowy po 14.00” – Gościem Radia Niepokalanów będzie Pan Paweł Cwynar – były gangster i wielokrotny recydywista, który za kratami spędził łącznie kilkanaście lat. Po wyjściu z więzienia zaczął życie od nowa. Napisał książki „Wysłuchaj mnie, proszę”. „Picie w zachwycie”, “Biskup. Nawrócony gangster” (współautor – Marcin Klimkowski). Paweł Cwynar był gangsterem nietypowym. Nie urodził się w patologicznym domu, nie doświadczył przemocy domowej czy emocjonalnego odrzucenia. Był młodym, inteligentnym, oczytanym i wysportowanym chłopakiem z peerelowskiej Legnicy, który świadomie wybrał drogę przestępczą. Tak jak jedni pną się po szczeblach kariery w korporacjach, ON postanowił zrobić dokładnie to samo, ale w świecie przestępczym. Chciał zostać najpotężniejszym gangsterem. Kolejne doświadczenia – odsiadki, zamachy na życie, alkoholizm, rozstania z partnerkami – traktował jako cenę, jaką musi zapłacić za to dążenie do bycia najlepszym. Dopiero nawrócenie, które stało się jego udziałem w więzieniu, pozwoliło mu krytycznie spojrzeć na całe swoje życie. Doszedł do wniosku, że wybrał złą drogę, i postanowił z niej zawrócić. Nauczył się pokory, której mu brakowało. Co zadecydowało, że postanowił zmienić swoje życie o 180 stopni? Zapraszamy na rozmowę z naszym niezwykłym gościem!

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia  Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.30 – Wiadomości z Życia Kościoła. Przygotowuje Paulina Wysocka.

18.15 – W dniach 25 kwietnia – 1 maja obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania. Ile nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego mieliśmy w roku 2020? Czy możemy mówić o kryzysie powołań? Skąd się biorą powołania? Jak się o nie modlić?
Na te i inne pytania, w rozmowie z Pauliną Wysocką, odpowie ks. Piotr Kaczmarek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.20 – Audycja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (pow. z dziś  z 9.50)

20.30 – Śladami Maryi (pow. z soboty, z 13.15)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Wszystkiego Zdrowego od Jana Bożego Zaprasza Michał Śmigielski (powtórka ze środy, z 18.15). Gościem audycji będzie dr Michał Podgórski – radiolog, m.in. specjalista od diagnostyki USG metodą Dopplera. Wyjaśni czym jest tajemniczy “doppler”, jak to badanie przeprowadzić oraz co można w ten sposób wykryć.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm