28 września Msza dziękczynna za beatyfikację

Po raz pierwszy – w najbliższy wtokośrek 28 września – modlący się od lat w archikatedrze warszawskiej o beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego, spotkają się na dziękczynieniu za nią!

Od września, 28 dnia miesiąca o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, co miesiąc będą odprawiane dziękczynne Msze święte. Pierwszej z nich 28 września będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

– Chcemy, by te spotkania trwały cały rok jako wielkie dziękczynienie za beatyfikację – podkreślają duszpasterze z katedry, w której znajduje się kaplica ku czci bł. Stefana Wyszyńskiego, a w niej sarkofag, gdzie spoczywa Prymas Tysiąclecia.

Od dnia beatyfikacji, wierni modlą się w tym miejscu zostawiając na kartkach swoje prośby i podziękowania. Co wtorek, od 14 września 2021, w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. o łaski za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przed Mszą odczytywane są prośby składane przez pielgrzymów przy sarkofagu bł. Prymasa Wyszyńskiego a na zakończenie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami.

Bł. Stefan Wyszyński żył w latach 1901-1981. W latach 1948-81 był Prymasem Polski, metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim. Został ogłoszony błogosławionym Kościoła 12 września 2021 w Warszawie. Jego liturgiczne wspomnienie będzie obchodzone 28 maja.

Tekst/Fot. za: https://archwwa.pl/