26 października – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 26 października) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ. Tym razem w audycji „Wszystko postawiłem na Maryję” chcemy przedstawić naszym Słuchaczom związki błogosławionego Kardynała Wyszyńkiego z Niepokalanowem. Zapraszamy do wysłuchania audycji archiwalnej z cyklu „Gród Maryi. Niepokalanów wczoraj i dziś”, którą w 2004 roku przygotował świętej pamięci Jacek Włodarczyk. Usłyszymy w niej relację z wizyty kardynała Stefana Wyszyńskiego w Niepokalanowie i usłyszymy jego głos – słowa, które skierował z niepokalanowskiej ambony.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Prawdziwi ludzie, prawdziwe historie – reportaż Fundacji Głos Ewangelii. Porządne pranie – cz. 1 – Marcin trafia do więzienia za oszustwa. Jako przedstawiciel handlowy jeździł po całej Polsce i przyjmował od klientów zaliczki na kotły ciepłownicze, po czym wyjeżdżał…i tyle go widzieli…Ale przestępcza działalność Marcina to raczej tło tego reportażu. Jego głównym tematem jest dramat żony i syna którzy samotnie musieli mierzyć się z tym co zgotował im mąż i ojciec (pow. z niedzieli z 18.15)

17.30 – Informacja z życia Kościoła. Zaprasza Paulina Wysocka

18.15 – Wędrówki z Radiem Niepokalanów. Gość: Adam Bogacki – należy do niewielkiego grona polskich kontrabasistów solistów i kameralistów. Od 1993 r. pełni także funkcję pierwszego kontrabasisty Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.
Koncertował w Polsce, w większości krajów europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii i Korei (pow. z soboty z 21.30)

ok. 19.20  (przed modlitwą różańcową) – Ewangelia Dnia – czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html