III Konkurs Literacki w roku 100. rocznicy śmierci o. Wenantego Katarzyńca (1889-1921)

„Ojciec Wenanty – czy znasz?”, pod takim hasłem franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej, a jednocześnie opiekunowie grobu sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca organizują, już po raz trzeci, Konkurs Literacki. W tym roku to literacko-kulturalne wydarzenie będzie miało szczególny charakter, odbywać się będzie bowiem w 100. rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego.

Celem konkursu jest także uczczenie 132. rocznicy urodzin o. Wenantego Katarzyńca i zapoznanie jak najszerszego grona osób z jego postacią.

Konkurs „Ojciec Wenanty – czy znasz?” przeznaczony jest zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie na adres organizatora utworu literackiego w języku polskim, inspirowanego życiem o. Wenantego Katarzyńca.

Prace należy nadsyłać do dnia 15 sierpnia 2021 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe. Dodatkową nagrodą będzie publikacja wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych utworów w antologii pokonkursowej. Gala Finałowa Konkursu odbędzie się 10 października 2021 r. o godz. 14:00, w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać mailowo, pod adresem wenanty.katarzyniec@gmail.com lub pod numerem tel. 532-076-902 (o. Edward Staniukiewicz).

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu zamieszczone są na stronie www.wenanty.pl.