You Tube zablokował transmisję adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa!

You Tube zablokował transmisję adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa!

Z żalem informujemy, że You Tube zablokował transmisję adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa! – poinformowała, prowadząca transmisję, telewizja EWTN Polska.

Ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska na stronie ewtn.pl wyraził sprzeciw wobec takich działań platformy YouTube oraz zażądał wyjaśnień, pytając – w czym Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu online nie spełnia zasad tejże platformy?

Poniżej cała treść oświadczenia:

Z wielkim żalem pragnę poinformować, że w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia nasza Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska, została pozbawiona możliwości transmisji “na żywo” Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa oraz jakiejkolwiek innej transmisji na naszym kanale YouTube. Od przeszło 2 i pół roku Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu na naszym kanale, cieszyła się ogromną popularnością o wymiarze globalnym, co wielokrotnie potwierdzały katolickie media na świecie i w Polsce. Pozbawienie nas możliwości transmisji LIVE w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia uznajemy za nieprzypadkowe oraz wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów.

Wyrażamy sprzeciw wobec takich działań platformy YouTube oraz żądamy wyjaśnień: w czym Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu online nie spełnia jej zasad społeczności (community guidelines).

Z prośbą o duchowe wsparcie wszystkich Wierzących:
ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska.