DO ODSŁUCHANIA: Woreczek Ryżu 2021 – Tak niewiele trzeba, by nakarmić małe brzuszki

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o. Roberta Serafinowskiego z bratem Robertem Kozielskim z Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego oraz Mają Studzińską z Fundacji Tworzyć Miłością na temat franciszkańskiej akcji „Woreczek Ryżu”. Akcja ma na celu zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci w Kenii i Ekwadorze. Garść ryżu, fasoli czy kukurydzy bardzo często staje się dla nich jedynym posiłkiem w ciągu dnia… 

Strona akcji: https://www.woreczekryzu.pl/

Zbiórka nagłaśniana jest szczególnie w okresie Wielkiego Postu, który sprzyja pracy nad sobą i motywuje do uczynków miłosierdzia. Dlatego dla chrześcijan włączających się w nią, akcja posiada trzy wymiary:
1. Postu – w wybranym dniu WORECZEK RYŻU staje się dla nas, jeżeli to możliwe,
jedynym posiłkiem;
2. Jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki składamy jako ofiarę na
potrzebujących;
3. Modlitwy – wspominamy w modlitwie ubogich, głodnych i cierpiących.

W ten sposób darczyńca staje się niejako jedno z obdarowanym, łącząc się w bólu głodu i na modlitwie. Do akcji może włączyć się każda osoba indywidualna, a także instytucja (parafia, szkoła, fundacja, klub, firma…) wspierając dzieło finansowo dostępnymi kanałami (konto bankowe, zbiórka SMS-owa, platforma Pomagam.pl), oraz organizując zbiórkę u siebie.

Wystarczy zgłosić się do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni, ul. Ujejskiego 40, tel. (58) 662 39 31, e-mail: biuro@sekretariatmisyjny.pl lub do Fundacji „Tworzyć Miłością” w Gdańsku, ul. Świętej Trójcy 4, tel. 510 054 069, e-mail: kontakt@fundacjatm.pl i wyrazić chęć współpracy.

Zbiórka trwa cały rok, choć nagłaśniania jest najbardziej w okresie Wielkiego Postu.

Strona akcji: https://www.woreczekryzu.pl/