20 grudnia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 20 grudnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia – czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

6.40 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Informacje z Życia Kościoła. Zaprasza Paulina Wysocka

9.15 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audycję prowadzi franciszkanin – o. Arkadiusz Bąk (powtórka z soboty z 20.30)

9.45 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI. Każdy naród, tak jak każdy człowiek, ma swojego Anioła Stróża. Obserwując różne napięcia polityczno-społeczne, jakie mają miejsce w naszym kraju, przez cały grudzień zachęcamy do wspólnej modlitwy do Anioła Stróża Polski. Prośby go o opiekę nad naszą Ojczyzną, o bezpieczeństwo granic i bezpieczeństwo duchowe. Modlitwę czyta Hubert Czarnocki.

13.10 – Godzina samorządowa

14.40 – EWANGELIA DNIA. Czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.25 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 – Radiowa Lektura

17.30 – Informacje z Życia Kościoła. Zaprasza Paulina Wysocka

18.15 – Przy Sercu Maryi – program Pauliny Wysockiej. Błogosławiony Kardynał Wyszyński przez cały czas przebywał przy sercu Maryi. Miał zwyczaj każdego poranka, między 5 a 6 rano, duchowo pielgrzymować po sanktuariach Maryjnych. Najpierw odwiedzał Czarną Madonnę na Jasnej Górze, potem Matkę Miłosierdzia w Ostrej Bramie, a następnie udawał się do Szymanowa, do Matki Bożej Jazłowieckiej. Gościem Pauliny Wysockiej w audycji PRZY SERCU MARYI będzie siostra Wawrzyna CHWEDORUK, niepokalanka, która przybliży nam związki błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego z Maryją w wizerunku Pani Jazłowieckiej.

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie – prowadzą Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – RADIOWY PRZEWODNIK LITURGICZNY. Audycja o. Roberta Serafinowskiego i o. Sebastiana Bielskiego (powtórka z niedzieli)

21.30 – TERAZ Polskie! Audycja muzyczna Marcina Dębowskiego. Gość: Karol Okrasa (pow. z piątku, z 18.15)

22.45 – Radiowa Lektura

23.30 – REKOLEKCJE ADWENTOWE “WARSZTAT JÓZEFA”. To 7-odcinkowy cykl oparty o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”. Rozważania prowadzi duet: ks. Michał Olszewski, sercanin – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto i o. Michał Legan, paulin – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html