19 sierpnia – co dziś na antenie?

Dziś w Niepokalanowie CZTERNASTY dzień Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojcowie franciszkanie i wszyscy, którzy przybędą do Niepokalanowa (19 sierpnia) lub będą łączyć się z tym miejscem duchowo przez fale Radia Niepokalanów, będą oddawać Matce Bożej swoje intencje, a także w sposób szczególny dziękować za rodzinę, przyjaciół i bliskich.

DZISIAJ TRANSMITUJEMY:

11.00 – Radiowa Msza święta
18.00 – Msza św. Przewodniczy Ks. Dariusz Rozum – saletyn
19.00 – ks. Dariusz Rozum: Różaniec, jak deszcz… Inspiracje św. Ludwika M. G. de Montfort, cz. 1 (na drugą część konferencji zapraszamy jutro ok. 19.00)

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 19 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.10 – Transmisja Mszy św. z Bazyliki Watykańskiej (przy grobie św. Jana Pawła II)

9.15 – „Kieszonkowy Leksykon Rozrywkowy” – jak sama nazwa wskazuje audycja zawiera uprządkowany zbiór wiedzy dotyczący muzyki rozrywkowej. Zaprasza Krzysztof Borowiec

10.15 – Przegląd miesięczników katolickich

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia  Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego (pow. z poniedziałku z 10.15).

17.40 – Wiadomości z Życia Kościoła. Przygotowuje Paulina Wysocka

18.00 – WZNSMMsza św. Przewodniczy ks. Dariusz Rozum – saletyn
19.00 – WZNSMKonferencja: ks. Dariusz Rozum: Różaniec, jak deszcz… Inspiracje św. Ludwika M. G. de Montfort, cz. 1 (na drugą część konferencji zapraszamy jutro ok. 19.00)

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Zapraszamy na wakacyjny cykl audycji “Na franciszkańskim szlaku”, dzięki któremu przeniesiemy się za klasztorną furtę znanych sanktuarów franciszkańskich, sprawdzimy co słychać na pielgrzymim szlaku , usłyszymy historie, o których niewiele osób słyszało. Dziś zapraszamy na pielgrzymkę do Łodzi-Łagiewnik, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego. Zawieźliśmy tam intencje naszych Słuchaczy. Klasztor franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach powstał w miejscu objawień św. Antoniego z Padwy. Do dziś trwa tam żywy kult św. Antoniego. Po łagiewnickim sanktuarium oprowadził nas jego kustosz i gwardian klasztoru o. Radosław Tomczak.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Wszystkiego Zdrowego od Jana Bożego. Gościem Michała Śmigielskiego jest brat Marcin Cegła z apteki ziołoleczniczej Konwentu Bonifratrów w Łodzi. Dzisiaj dowiemy się skąd w ogóle biorą się zioła, czy i jakie możemy sami zbierać, w jaki sposób je przetwarzać i w jakiej formie można te preparaty spotkać.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm