16 sierpnia 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 16 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.15:
AUDYCJA SPONSOROWANA “Wiedza procentuje” (1)
AUDYCJA SPONSOROWANA “Wiedza procentuje” (2)

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

Wynalazki, które zmieniły świat

9.10 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Widziałem rzeczy, o których nawet nie śniłem, że są możliwe – świadectwo Tomasza Kawiorskiego. Jak rozeznać powołanie? Jakie decyzje podjąć? W jaki sposób kierować swoim życiem? To częste pytania, które zadają sobie ludzie młodzi i nie tylko młodzi. Także dzisiejszy bohater Studia Świadectw stanął przed ważnymi wyborami i wtedy zaufał Panu Bogu. Dziś nie żałuje. Tomasz Kawiorski jest szczęśliwym człowiekiem, zaangażowanym w ewangelizację. W tej historii są egzotyczne wyjazdy, chwile zwątpienia, ale przede wszystkim cuda i opieka Bożej Opatrzności. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka (Powt. dziś o 20.20)

10.15 –  WSCHODNIE ZAGROŻENIA DUCHOWE. Siostra Michaela Pawlik (dominikanka) przez wiele lat mieszkała i posługiwała w Indiach. W kolejnych audycjach będzie opowiadać o zwyczajach religijnych hinduizmu i przestrzegać przed stosowaniem wschodnich praktyk duchowych. Audycję emitujemy dzięki współpracy z kanałem SalveNET (powt. z soboty, z 13.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

MODLITWA O POKÓJ. Czyta o. Robert Serafinowski

13.10 – Godzina Samorządowa

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

Po 17.00 – Wynalazki, które zmieniły świat

17.30 – Modlitwa różańcowa
18.00 – WZNSM: Msza św. pod przewodnictwem o. Mirosława Kopczewskiego – transmisja z bazyliki
18.45 – WZNSM: Świadectwa: Sztafeta 33. Sztafeta Różańcowa 33h, to modlitwa różańcowa wielu osób w jednej intencji. Trwa 33 godziny bez przerwy, najczęściej uruchamiana jest od 15:00 w sobotę, do 24:00 w niedzielę. Modlitwa jest podejmowana wyłącznie w szczególnie trudnych przypadkach. „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” – Archanioł Gabriel do Maryi (Łk 1, 37).
Sztafeta Różańcowa zrodziła się w 2020 roku w Niepokalanowie. Inicjatorami Sztafety są Wolontariusze posługujący w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Spotkaniach Oddaj się Maryi oraz inne osoby związane z tym miejscem. Opiekę duchową nad Wolontariatem i Sztafetą Różańcową 33h sprawują Franciszkanie z Niepokalanowa

19.30 – ŻYCIE TO ZAGADKA – porady, dotyczące wielu problemów które prześladują nasz samych lub nasze rodziny. Gościem Anny Kaszczyc jest psycholog – Michał Bartoń – terapeuta par i rodzin. Dziś będzie o tym – Jak radzić sobie ze złością i agresją dziecka?

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.20 – AUDYCJA SPONSOROWANA “GRUNT TO ROZMOWA”

20.20 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Widziałem rzeczy, o których nawet nie śniłem, że są możliwe – świadectwo Tomasza Kawiorskiego. Jak rozeznać powołanie? Jakie decyzje podjąć? W jaki sposób kierować swoim życiem? To częste pytania, które zadają sobie ludzie młodzi i nie tylko młodzi. Także dzisiejszy bohater Studia Świadectw stanął przed ważnymi wyborami i wtedy zaufał Panu Bogu. Dziś nie żałuje. Tomasz Kawiorski jest szczęśliwym człowiekiem, zaangażowanym w ewangelizację. W tej historii są egzotyczne wyjazdy, chwile zwątpienia, ale przede wszystkim cuda i opieka Bożej Opatrzności. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html