15 stycznia – co dziś na antenie

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (sobota,  15 stycznia) na antenie Radia Niepokalanów.

RAMÓWKA NA CAŁY TYDZIEŃ: TUTAJ

6.10 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.15 – Przegląd Prasy Katolickiej

7.45. – SŁOWO O SŁOWIE – audycja prof. Jerzego Bralczyka

8.15 – Rycerz Niepokalanej AUDIO

8.40 – Serwis Informacyjny TYDZIEŃ W KOŚCIELE. Informacje o wydarzeniach, które miały miejsce w minionym tygodniu
w Kościele katolickim zebrała Paulina Wysocka

9.15 – Przegląd Tygodnika „Niedziela”

10.15 – RADIOWY SERWIS SAMOCHODOWY- audycja o motoryzacji Jerzego Jaworskiego (pow. śr. 20.30)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI – Każdy naród, tak jak każdy człowiek, ma swojego Anioła Stróża. Obserwując różne napięcia polityczno-społeczne, jakie mają miejsce w naszym kraju, przez cały grudzień zachęcamy do wspólnej modlitwy do Anioła Stróża Polski. Prośby go o opiekę nad naszą Ojczyzną, o bezpieczeństwo granic i bezpieczeństwo duchowe. Modlitwę czyta Hubert Czarnocki.

12.20 – PRZY SERCU MARYI – audycja Pauliny Wysockiej.  Dlaczego szatan najbardziej boi się Maryi? Dlaczego upokarza go Jej pokora? Jak poradzić sobie z atakami złego ducha? Gdzie schować się, gdy nie radzimy sobie z pokusami? Dziś w ramach audycji PRZY SERCU MARYI zapraszamy do wysłuchania PIERWSZEJ CZĘŚCI wykładu egzorcysty o. Marcina Ciechanowskiego, paulina, na temat roli Maryi i różańca w walce duchowej.

13.15 – ŚLADAMI MARYI. Zaprasza ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. Zapraszamy na kolejny odcinek audycji z cyklu pt. ŚLADAMI MARYI. Autorem tego programu jest Ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. Po zakończeniu omawiania tytułów Matki Bożej, które występują w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP, przechodzimy dziś (15 stycznia) do Siedmiu Boleści Matki Bożej. W dzisiejszym odcinku usłyszymy o pierwszej z nich: PROROCTWIE SYMEONA.

13.30 – Gościem Marioli Kuźnik będzie dziś Aleksandra Novina-Chacińska, inicjatorka projektu PANIE DOBRY JAK CHLEB. Opowie o nowo wydanej płycie z tekstami bp. Józefa Zawitkowskiego i muzyką ks. Prałata Wiesława Kądzieli, która jest Płytą Tygodnia Radia Niepokalanów.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio Superprodukcja

16.15 – Serwis popołudniowy Radia Watykańskiego

16.45 (pow. dziś 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Koncert Życzeń i Marzeń RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

18.15 – Plebiscyt na Gwiazdę Tygodnia RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

Po 19.00 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audycję prowadzi franciszkanin, o. Arkadiusz Bąk.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – 100 lat RYCERZA NIEPOKALANEJ. W minioną sobotę, 8 stycznia 2022 r., w 128 rocznicę urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego, Klasztor i Wydawnictwo Niepokalanów obchodziły jubileusz stu lat od pierwszego wydania miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”. Założycielem i pierwszym redaktorem tego czasopisma był św. Maksymilian Maria Kolbe. Obchody jubileuszu rozpoczęły się krótkim sympozjum, podczas którego wystąpiło dwóch prelegentów: o. dr Tomasz Szymczak i o prof. Marcin Tkaczyk. Pierwszy z nich opowiedział historię powstania i rozwoju czasopisma z perspektywy Rzymu i władz zakonnych. Prelegent w bardzo ciekawy sposób ukazał początki „Rycerza Niepokalanej” i kolejne lata jego rozwoju. Posłuchajmy jego wypowiedzi.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html