15 sierpnia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 15 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.50 – Modlitwa poranna

7.20 – Przegląd prasy

Po 8.00 – Wynalazki, które zmieniły świat

8.30 – Informacje z Życia Kościoła. Zaprasza Paulina Wysocka

9.15 – O Cudzie nad Wisłą – trochę inaczej… p. Wincenty Łaszewski

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego. Region to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie z nim związani. Są wśród nich tacy, którzy zmarli kilkadziesiąt lat temu temu, są też tacy, którzy odeszli niedawno, ale pamięć o ich dobroci i uczynności pozostaje wciąż żywa. Dzisiaj o wyjątkowych postaciach z ziemi Gostynińskiej (powt. w czwartek o 17.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

po 11.00 – O Najświętszej Maryi Pannie – krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego

11.30 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

MODLITWA O POKÓJ. Czyta o. Robert Serafinowski

13.15 – Wczoraj w Kościele katolickim wspominaliśmy św. Maksymiliana Kolbego. Tego dnia przypadała także 81. rocznica męczeńskiej śmierci założyciela Niepokalanowa. Z tej okazji dziś przypominamy archiwalną rozmowę Malwiny Szymańskiej z aktorem Dariuszem Kowalskim, który użyczył głosu św. Maksymilianowi, nagrywając w studiu Radia Niepokalanów audiobook do książki „Konferencje św. Maksymiliana Marii Kolbego”, wydanej przez Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Konferencje to zbiór z notatek współbraci, którzy słuchając konferencji o. Kolbego, zapisywali jego słowa. Kilku z nich bardzo wiernie odzwierciedlało w zapiskach pouczenia Przełożonego. I takie właśnie stały się treścią „Konferencji…”. Dariusz Kowalski o opowiedział Malwinie Szymańskiej o swojej relacji ze św. Maksymilianem, Matką Bożą, pobycie w Niepokalanowie i Radiu Niepokalanów. Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy oraz fragmentu audiobooka.

14.40 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.25 – Biblia Audio superprodukcja

Wynalazki, które zmieniły świat

16.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

16.45 – Radiowa Lektura

17.30 – Informacje z życia Kościoła

18.15 – W Niepokalanowie od 2017r znajduje się Światowe Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplica Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej”. W środku niezwykła monstrancja: Niepokalana z wyciągniętymi dłońmi, gotowymi rozdawać wszelkie łaski, a w Jej sercu Jezus Eucharystyczny. Każdego dnia przybywają do niej wierni, by zawierzać siebie i zostawiać tu swoje problemy. To miejsce licznych cudów, małych i dużych. O Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie, cudach, które się w niej rozpoczęły, a także o tym, jak adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, opowie o. Mariusz Książek, proboszcz parafii w Niepokalanowie. Zapraszamy na rozmowę, którą przeprowadziła z nim Paulina Wysocka.

Po 19.00 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

Intencje

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 –  Chwila dla Liturgii. Audycję emitujemy dzięki współpracy z Radiem Jasna Góra. Czym jest liturgia, kiedy klęczeć wstać i siedzieć. Co oznaczają poszczególne gesty i modlitwy podczas Eucharystii i inne istotne sprawy, które każdy katolik powinien wiedzieć o liturgii. O tym wszystkim w dostępny i prosty sposób mówi Patrycja Hurlak. Audycja jest propozycją pogłębienia świadomości Eucharystii, wpisującą się w trzyletni program duszpasterski w Kościele Eucharystia daje życie. Patrycja Hurlak – aktorka, prezenterka telewizyjna i autorka książek: autobiograficznej Nawrócona wiedźma oraz dwóch serii Zakochani są wśród nas i O ważnych Rzeczach. Jest znana z takich seriali jak Klan, Blondynka, a także z programu TVP2 Ukryte skarby. Ma na koncie fabularny debiut reżyserski, którym jest film Małgosia kontra Małgosia z 2009r. oparty na bestsellerowej książce Ewy Nowackiej o tym samym tytule. Ciekawostką jest to, że jest licencjonowanym kierowcą rajdowym i wieloletnim sędzią z ramienia Polskiego Związku Motorowego. Ukończyła także szkołę muzyczną w klasie perkusji. Dziś daje świadectwo wierze, do której wróciła po wielu życiowych przygodach, niekiedy bardzo trudnych. Jeździ po kraju i świecie, by opowiadać o tym, jak poznała Boga. Daje świadectwo swojego nawrócenia i miłości do Jezusa. Mówi o duchowych zagrożeniach, czystości i swojej fascynacji Eucharystią. Poza tym studiuje teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym – Collegium Joanneum w Warszawie

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – WAKACJE Z HITAMI. HITY LATA 1990 – zaprasza Krzysztof Borowiec

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html