13 maja 2017 r. w Niepokalanowie

13 maja, w sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W tym dniu przypada dokładnie setna rocznica objawień fatimskich. Tych, którzy tego dnia wybiorą się do Niepokalanowa, informujemy o Mszach świętych i nabożeństwach.

O 11.00 w bazylice (transmisja radiowa)  śluby wieczyste złoży o. Michał Chaciński.

O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Maksymiliana.

Tego dnia zapraszamy także na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy pod wezwaniem NMP z Fatimy w Niepokalanowie – Lasku.
Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Prowincjał Wiesław Pyzio.

Równocześnie, również o 18.00, w kaplicy św. Maksymiliana, jak w każdą sobotę, Msza święta oraz różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

O 21.00 Apel Jasnogórski w Bazylice, po którym zapraszamy na Eucharystię i na nocne czuwanie, zakończone Mszą św. w niedzielę o 5.45 (rano).

Z 13 na 14 maja 2017 r. odbędzie się kolejna 30. Piesza Nocna Pokutna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa pod hasłem „O chrześcijańską odnowę naszych rodzin”. Pielgrzymi wyruszą dokładnie w stulecie pierwszego z sześciu Objawień Fatimskich. Równolegle w tym samym czasie w Bazylice w Niepokalanowie, będzie trwało całonocne czuwanie modlitewne (patrz powyżej). W tym szczególnym dniu zapraszamy i zachęcamy do udziału w modlitewnym Maryjnym szturmie do Nieba.

„Kto chce świętować ten dzień, powinien starać się przeżyć go z Panem” – mówi ojciec Mirosław Kopczewski, wikariusz klasztoru w Niepokalanowie. „Myślę o wyciszeniu, o tym, że niekoniecznie muszą to być szumne uroczystości. Najważniejsze, by w ciszy, z różańcem w ręku, usłyszeć to, co Matka Boża pragnie nam powiedzieć.”

Przeczytaj także:
Fatima – odpowiedzi na najtrudniejsze pytania!
Fatima – główne treści orędzia Matki Bożej

Fot. Figurki Matki Bożej Fatimskiej: za oficjalną stroną sanktuarium fatimskiego: www.fatima.pl