13 lutego – Światowy Dzień Radia

W Światowym Dniu Radia warto przypomnieć – Radio Niepokalanów to swego rodzaju PEREŁKA na skalę nie tylko polską, ale i światową! To jedyne Radio założone przez świętego! Tak, naszym pierwszym dyrektorem był święty Maksymilian Kolbe! Warto przypomnieć, że już w 1938 r. św. Maksymilian i inni ojcowie, i bracia PRZYJMOWALI KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ W INTENCJI TYCH, KTÓRZY RADIA NIEPOKALANOW BĘDĄ SŁUCHAĆ!

W „Małym Dzienniku” z 8 grudnia 1938 roku o. Mkasymilian pisał: „Poza działaniem bezpośrednim i prasą, potężnym środkiem stało się dzisiaj radio; nie może więc RycerstwoNiepokalanej o tym nie pamiętać. Dlatego też #Niepokalanów, jako Centrala, rozpocznie nadawać od święta Niepokalanej 8 grudnia pierwsze audycje próbne z nowo założonej radiowej stacji nadawczej w Niepokalanowie (…) . W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po raz pierwszy będzie ona pracowała od godziny 19 do 20”.

Zachowała się także spisana relacja z porannego spotkania w kaplicy. „Dzisiaj audycja radiowa. Bracia też słuchać będą. Inni także. Podobno jest pięćdziesiąt tysięcy krótkofalowców. Jedni będą słuchali z ciekawości, inni może ze smutkiem, a nawet może i z wściekłością. Dużo więc łaski Bożej ma popłynąć na falach eteru z naszej stacji niepokalanowskiej. Dziś Komunia święta w intencji tych, co naszego radia słuchać będą, by Niepokalana sama była przy odbiorniku, by audycja była tylko dla Niej”.

POLECAMY ARTYKUŁ: https://m.niedziela.pl/…/nd/Radio-ktore-zalozyl-swiety