12 sierpnia – co dziś na antenie?

Dziś w Niepokalanowie SIÓDMY dzień Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojcowie franciszkanie i wszyscy, którzy przybędą do Niepokalanowa (12 sierpnia) lub będą łączyć się z tym miejscem duchowo przez fale Radia Niepokalanów, będą oddawać Matce Bożej swoje intencje, a także w sposób szczególny zawierzać służbę zdrowia.

DZISIAJ TRANSMITUJEMY:
11.00 – Radiowa Msza święta
18.00 – Msza św. Przewodniczy O. Stanisław Jarosz – paulin / współpracuje z rozgłośniami katolickimi, w których w prosty sposób wyjaśnia słuchaczom zawiłe problemy teologiczne. Nie boi się trudnych pytań. Pisze dla miesięcznika „Pastores”. Jest autorem czytań mszalnych w „Agendzie liturgicznej”/.
19.00 – Konferencja: Rola wiary w Boga w czasach niepokoju i medialnego zamentu – Wiesława Kowalska /Autorka wielu artykułów, modlitw, nowenn. Świadek wielu łask i cudów, uzdrawiającej mocy Boga, płynącej ze wspólnej modlitwy w rodzinach. Od 1994 r. wraz z o. Stanisławem Jaroszem prowadzi rekolekcje formacyjno-szkoleniowe dla animatorów realizujących program duchowej obrony rodziny w kraju i za granicą/.

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 12 sierpnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.10 – Transmisja Mszy św. z Bazyliki Watykańskiej (przy grobie św. Jana Pawła II)

9.15 – „Kieszonkowy Leksykon Rozrywkowy” – jak sama nazwa wskazuje audycja zawiera uprządkowany zbiór wiedzy dotyczący muzyki rozrywkowej. Zaprasza Krzysztof Borowiec

10.15 – Przegląd miesięczników katolickich

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia  Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego (pow. z poniedziałku z 10.15).

17.40 – Wiadomości z Życia Kościoła. Przygotowuje Paulina Wysocka

18.00 – WZNSM: Msza św. Przewodniczy O. Stanisław Jarosz – paulin / współpracuje z rozgłośniami katolickimi, w których w prosty sposób wyjaśnia słuchaczom zawiłe problemy teologiczne. Nie boi się trudnych pytań. Pisze dla miesięcznika „Pastores”. Jest autorem czytań mszalnych w „Agendzie liturgicznej”/.
19.00 – WZNSM: Konferencja: Rola wiary w Boga w czasach niepokoju i medialnego zamentu – Wiesława Kowalska /Autorka wielu artykułów, modlitw, nowenn. Świadek wielu łask i cudów, uzdrawiającej mocy Boga, płynącej ze wspólnej modlitwy w rodzinach. Od 1994 r. wraz z o. Stanisławem Jaroszem prowadzi rekolekcje formacyjno-szkoleniowe dla animatorów realizujących program duchowej obrony rodziny w kraju i za granicą/.

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Zapraszamy na wakacyjny cykl audycji “Na franciszkańskim szlaku”, dzięki któremu przeniesiemy się za klasztorną furtę znanych sanktuarów franciszkańskich, sprawdzimy co słychać na pielgrzymim szlaku , usłyszymy historie, o których niewiele osób słyszało. Dziś wybierzemy się na franciszkańską wedrówkę szlakiem Grupy Brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, która właśnie jest w drodze na Jasną Górę.

Z o. Sylwestrem Gąglewskim, odpowiedzialnym za organizację franciszkańskiej Grupy Brązowej, rozmawiał o. Robert Serafinowski, redaktor programowy Radia Niepokalanów i wielokrotny pielgrzym.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm