12 października – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 12 października) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ. Duchowe przygotowanie do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ to nowa audycja przybliżająca postać i nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego. „Módlcie się na Różańcu, bo przez Różaniec Aniołowie Boży wyciągają z otchłani dusze ludzkie…” – pisał błogosławiony kardynał Wyszyński. Różaniec to była modlitwa szczególna w życiu Prymasa. Nigdy się z nim nie rozstawał i zachęcał do tego innych. „Jak miłym i wiernym towarzyszem codziennych zajęć naszych może być różaniec! Krzątanina domowa przy wielu zajęciach, długich wędrówkach do pracy, w pole, do fabryki, do szkoły czy urzędu, (…) wyczekiwanie w kolejkach, na przystankach autobusowych, w poczekalni urzędów, długie godziny na wozie, w samochodzie, w wagonie kolejowym, bezsenne noce czuwania nad kołyską chorego dziecka, miłe chwile wytchnienia, włóczęgi po lesie czy po mieście – wszystko to może być uświęcone, wzbogacone, uprzyjemnione, modlitwą różańcową” – mówił Prymas. W najnowszym odcinku audycji WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ rozwiniemy temat Różańca w życiu Prymasa. Zapraszają Paulina Wysocka i Beata Mackiewicz.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Prawdziwi ludzie, prawdziwe historie – reportaż Fundacji Głos Ewangelii pt. To jest mój przyjaciel – cz 1. Poznali się na boisku grając w piłkę nożną, w przeciwnych drużynach. Trudno o bardziej egzotyczną przyjaźń – trener MMA i pastor (pow. z niedzieli z 18.15)

17.30 – Informacja z życia Kościoła. Zaprasza Paulina Wysocka

18.15 – Wędrówki z Radiem Niepokalanów (pow. z soboty z 21.30)

ok. 19.20  (przed modlitwą różańcową) – Ewangelia Dnia – czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html