12 grudnia – wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe – poznaj niezwykłe odkrycia naukowców
„Jestem Maryją, zawsze Dziewicą, Matką Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie. On jest Stwórcą wszechrzeczy, jest wszechobecny. Jest Panem Nieba i ziemi” – fragment słów Matki Bożej, skierownych do Juana Diego w 1531 roku.
Do dziś wizerunek Matki Bożej z Guadalupe, obraz nie namalowany ludzką ręką, zadziwia naukowców. Obraz znajduje się na azteckim płaszczu, powstałym z materiału, który zwykle rozpada się po 20-30 latach. Tymczasem tilma, na której widoczna jest brzemienna postać Maryi liczy już 488 lat! Skąd wiadomo, że Maryja na płaszczu Juana Diego nosi pod sercem Chrystusa? Świadczy o tym sposób obwiązania się czarną wstęgą, co dla Indian było czytelnym znakiem, że Maryja jest w stanie błogosławionym.
Oto kilka (wybranych) niezwykłych wydarzeń i odkryć naukowców, które dowodzą, że mamy doczynienia z Bożym Dziełem, a nie z obrazem stworzonym przez człowieka.
- temperatura płótna, na którym znajduje się obraz wynosi 36,6 stopni Celsjusza.
- specjaliści NASA odkryli także w ikonie tętno. Okazało się, że puls wynosi 115 uderzeń na minutę – jak bicie serca dziecka w łonie matki!
- 30 kwietnia 2007 roku podczas Mszy Świętej odprawianej w intencji dzieci zabitych przed narodzeniem, na cudownym wizerunku Matki Bożej z Guadalupe przez około godzinę obserwowano niewytłumaczalne światło. Wydawało się, że wychodzi z łona i ma formę oraz rozmiary, a także charakterystyczne dla obrazu USG cienie – ludzkiego embriona. Liczni świadkowie tego cudu – który wydarzył się w chwili, gdy w Meksyku zalegalizowano aborcję – uznali, że „Maryja ukazała nam Jezusa w swoim łonie!”.
- Układ gwiazd uwidoczniony na płaszczu Maryi wg astronomów odzwierciedla dokładnie konstelację z 12 grudnia 1531 roku. Jak ustalono, układ gwiazd widziany jest jednak nie z ziemi ale… z nieba.
- Na wizerunku z tilmy nie ma żadnych cząstek farby ani śladów barwników naturalnych, oleju, gruntowania ani śladów szkicowań czy pociągnięć pędzlem.
- W 1936 roku badający wizerunek niemiecki chemik, późniejszy noblista Richard Kuhn doszedł do wniosku, że włókna tilmy nie są niczym zabarwione – po prostu są kolorowe – tak jakby były one syntetyczne, choć barwniki syntetyczne wynaleziono dopiero w 1850 roku!
- na płaszczu Matki Bożej dostrzeżono zapisane nuty. Muzykę tę nazwano niebiańską. Można jej posłuchać TUTAJ
Oprac. na podstawie:
– „Dobre Nowiny”, kwiecień 2016
– „Guadalupe – cudowne objawienie brzemiennej Matki”: https://www.pch24.pl/guadalupe—cudowne-objawienie-brzemiennej-matki,72610,i.html
– „Niebiańska muzyka z Guadalupe”: https://padrejarek.pl/niebianska-muzyka-z-guadalupe-27-11-2018/
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Modlitwy do Matki Bożej z Gaudalupe (w tym za nienarodzonych i ofiary abrocji)