12 czerwca – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (sobota, 12 czerwca) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – TYDZIEŃ W KOŚCIELE – Zaprasza Paulina Wysocka (pow. niedziela, 14.30)

Po 9.00 – BITWA WARSZAWSKA – STULECIE WIKTORII. Fakty związane z przebiegiem dramatycznych wydarzeń sierpnia 1920 roku, tło polityczne i historyczne w jakim toczyła się wojna 1920 roku.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Radiowa Msza św. Transmisja z Niepokalanowa. Klasztor Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa, w którym znajduje się Radio Niepokalanów 12 czerwca, w dniu wspomnienia swoich patronów, obchodzi uroczystość odpustową. Zapraszamy na Mszę świętą odpustową, której będzie przewodniczył o. Prowincjał Grzegorz Bartosik. /Po Mszy św. w budynku radiowym zostaną pobłogosławione wyremontowane pomieszczenia radiowe: nowe cyfrowe studio emisyjne im. św. Maksymiliana oraz zmodernizowane studio nagrań im. o. Wenantego Katarzyńca/

12.25 – O uroczystościach odpustowych Radia Niepokalanów z gwardianem klasztoru radiowego – o. Robertem Serafinowskim – rozmawia Paulina Wysocka.

13.15 – Śladami Maryi – audycja ks. Adama Stankiewicza z Sanktuarium MB Licheńskiej (pow. czwartek 20.30)

13.30 – W Niepokalanowie od prawie 3 lat znajduje się Światowe Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplica Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej”. W środku niezwykła montrancja: Niepokalana z wyciągniętymi dłońmi, gotowymi rozdawać wszelkie łaski, a w Jej sercu Jezus Eucharystyczny. Każdego dnia przybywają do niej wierni, by zawierzać siebie i zostawiać tu swoje problemy. To miejsce licznych cudów, małych i dużych. O Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie, cudach, które się niej rozpoczęły, a także o tym, jak adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, opowie o. Mariusz Książek, proboszcz parafii w Niepokalanowie. I część rozmowy, którą przeprowadziła z nim Paulina Wysocka (II cz. rozmowy ok. 14.15)

14.15 – W Niepokalanowie od prawie 3 lat znajduje się Światowe Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplica Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej”. W środku niezwykła montrancja: Niepokalana z wyciągniętymi dłońmi, gotowymi rozdawać wszelkie łaski, a w Jej sercu Jezus Eucharystyczny. Każdego dnia przybywają do niej wierni, by zawierzać siebie i zostawiać tu swoje problemy. To miejsce licznych cudów, małych i dużych. O tym, jak włączyć się do modlitwy w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie opowie o. Mariusz Książek, proboszcz parafii w Niepokalanowie. II część rozmowy, którą przeprowadziła z nim Paulina Wysocka.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio Superprodukcja

16.45 (pow. dziś 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Koncert Życzeń i Marzeń RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

18.15 – Plebiscyt na Gwiazdę Tygodnia RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

20.00 – Litania Do Najświętszego Serca Pana Jezusa

20.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

ok. 19.20  – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

20.30 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audcyję prowadzi franciszkanin, o. Arkadiusz Bąk.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Wędrówki z Radiem Niepokalanów – gość: Paweł Kurpiewski (pow. wtorek 18.15)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html