100 lat Rycerza Niepokalanej i niezwykła niespodzianka dla Czytelników

W 2022 roku minie 100 lat od wydania 1. numeru Rycerza Niepokalanej! Z tej okazji do każdego numeru Rycerza w 2022 roku, będą dołączone reprinty, czyli numery wydawane 100 lat temu, pisane przez samego świętego Maksymiliana – poinformował dyrektor Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie, o. Krzysztof Oniszczuk.

„Wierzę, że będzie to niezwykłe doświadczenie cofnąć się o 100 lat – do tamtych czasów, warunków i treści. Jesteśmy ciekawi Waszych uwag i refleksji. Wydanie reprintów to dla nas duży wysiłek, ale bardzo ważny, by poczuć i być może na nowo odczytać Ojca Maksymiliana, jego młodzieńczy zapał w realizowaniu przez to pismo idei zdobywania dusz ludzkich dla Chrystusa przez Niepokalaną” – powiedział o. Krzysztof Oniszczuk.

O. Piotr Szczepański, redaktor naczelny Rycerza Niepokalanej, w styczniowym numerze Rycerza Niepokalanej, w słowie, skierowanym do Czytelników napisał zaś: „Idąc za przykładem św. Ojca Kolbego i ja z całą pokorą proszę Was, Drodzy Czytelnicy, módlcie się za mnie, abym MOIMI pomysłami, MOIMI decyzjami, MOIM uporem nie bruździł Niepokalanej. Od 100 lat „Rycerz” jest Niepokalanej – i niech tak pozostanie!”

Wszystkich, którzy pragną przenieść się w czasie, a także porównać obecnego Rycerza z treściami, które tworzył św. Maksymilian, zapraszamy do lektury i prenumeraty: https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/pl/p/Rycerz-Niepokalanej-788-styczen-2022/1371