10 września – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (piątek, 10 września) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski, redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.35 – Audycja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnicta. O zasadach przyznawania pomocy na refundację wydatków poniesionych na bioasekurację z Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Haliną Szymańską rozmawia Justyna Dobosz. Powtórka dziś o 20.15

8.15 – 7 dnia na Mazowszu – Audycja Samorządu Województwa Mazowieckiego

9.05 – Łódzkie na PLUS – Audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

ok. 12.15 – Zioła, które leczą (audycja NA ŻYWO) – zaprasza Marek Lubiński 

Po 14.00 – Proces wdrażania opieki farmaceutycznej

cz.1 Opracowany w kwietniu tego roku raport zespołu Ministerstwa Zdrowia dotyczący procesu wdrażania opieki farmaceutycznej otworzył nowy rozdział związany z wykorzystaniem kompetencji farmaceutów w Polsce i dodatkową pomocą, którą w aptekach mogą uzyskać pacjenci. O procesie wdrażania opieki farmaceutycznej z Anną Szydłowską, która pełni funkcję dyrektora opieki farmaceutycznej w jednej z sieci aptek w Polsce, rozmawia Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

Cz.2 Opracowany w kwietniu tego roku raport zespołu Ministerstwa Zdrowia dotyczący procesu wdrażania opieki farmaceutycznej otworzył nowy rozdział związany z wykorzystaniem kompetencji farmaceutów w Polsce i dodatkową pomocą, którą w aptekach mogą uzyskać pacjenci. Co zmieni się w pracy farmaceutów i na jakie korzyści mogą liczyć pacjenci w związku z rozwojem opieki farmaceutycznej w Polsce? O tym z dyrektor opieki farmaceutycznej jednej z sieci aptek rozmawia Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.35 – Konkurs w ramach akcji promocyjnej Dni Otwartych Funduszy Europejskich

16.45 (pow. dziś o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – „Eseje o ulubionych książkach”. Zapraszamy na kolejny cykl esejów ks. Piotra Kaczmarka. Po podróżach szlakami Małej Ojczyzny przyszedł czas na… książki. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dwa zupełnie różne tematy. Ale miłośnicy czytania wiedzą, że książki i podróżowanie to niemalże synonimy! Czy wiecie dlaczego warto sięgać po książki i po jakie warto sięgać? Książek dobrych jest tak wiele, że warto czytać tylko te najlepsze – podkreśla ks. Piotr Kaczmarek, autor „Esejów o ulubionych książkach”. Dziś ostatni odcinek z tej serii, pt. „Z pamiętnika Pierwszych Rodziców”.

17.30 – Informacje z życia Kościoła

18.15 – TERAZ Polskie! Audycja muzyczna Marcina Dębowskiego

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – Audycja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnicta. O zasadach przyznawania pomocy na refundację wydatków poniesionych na bioasekurację z Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Haliną Szymańską rozmawia Justyna Dobosz.

20.30 – BLIŻEJ NIEBA – audycja Huberta Czarnockiego (pow. z czwartku z 18.15)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html