1 stycznia 2022 – co dziś na antenie?

Dziś Uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na transmisję Mszy świętych według porządku niedzielnego o godz. 8.30 i 13.00.

Msza święta o godz. 13.00 połączona będzie z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji pierwszej soboty miesiąca. Przewodniczył jej będzie prowincjał warszawskich franciszkanów o. prof. Grzegorz BARTOSIK.

Dziś zapraszamy na Plebiscyt na Gwiazdę Roku Radia Niepokalanów. Spośród 12 Gwiazd Miesiąca wybranych w kończącym się roku,
tym razem wybiorą Państwo najpiękniejszą. Wspólną zabawę poprowadzą Mariola Kuźnik i Sławomir Ćwikliński. Plebiscyt potrwa od godz. 17.00 do 19.00.

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (sobota, 1 stycznia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 14.40) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.15 – Przegląd Prasy Katolickiej

7.45. – SŁOWO O SŁOWIE – audycja prof. Jerzego Bralczyka

8.30 – TRANSMISJA MSZY ŚW. Z BAZYLIKI W NIEPOKALANOWIE

10.15 – Przegląd Tygodnika „Niedziela”

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.15 – ŚLADAMI MARYI. Zaprasza ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. W kolejnych odcikach usłyszymy rozważania o Matce Bożej, o Jej przymiotach i tytułach, jakim jest określana w Godzinkach o Niepokalnym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy!

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI – Każdy naród, tak jak każdy człowiek, ma swojego Anioła Stróża. Obserwując różne napięcia polityczno-społeczne, jakie mają miejsce w naszym kraju, przez cały grudzień zachęcamy do wspólnej modlitwy do Anioła Stróża Polski. Prośby go o opiekę nad naszą Ojczyzną, o bezpieczeństwo granic i bezpieczeństwo duchowe. Modlitwę czyta Hubert Czarnocki.

12.20 – ŚWIETNY ŚWIĘTY: FRANCISZEK I SZOPKA. Dziś Uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi i zarazem ostatni dzień oktawy Bożego Narodzenia. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania archiwalnego odcinka audycji o. Tomasza Szymczaka pt. ŚWIETNY ŚWIĘTY, który opowie nam tym razem o św. Franciszku z Asyżu i tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych.

13.00 – 15.00  – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie oraz modlitwy różańcowej (bezpośrednio po Mszy św. o 11.00), która zostanie odmówiona w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi.” Różańca o 19.30 nie będzie na antenie Radia Niepokalanów. Intencje Słuchaczy zostaną włączone do do modlitwy, którą będziemy transmitować z bazyliki. Mszy świętej przewodniczył będzie prowincjał warszawskich franciszkanów o. prof. Grzegorz BARTOSIK.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio Superprodukcja

16.45 (pow. dziś 22.45) – Radiowa Lektura

17.00 – 19.00: Plebiscyt na Gwiazdę Roku Radia Niepokalanów

19.20 – ŚWIETNY ŚWIĘTY: FRANCISZEK I SZOPKA. Dziś Uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi i zarazem ostatni dzień oktawy Bożego Narodzenia. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania archiwalnego odcinka audycji o. Tomasza Szymczaka pt. ŚWIETNY ŚWIĘTY, który opowie nam tym razem o św. Franciszku z Asyżu i tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych.

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audcyję prowadzi franciszkanin, o. Arkadiusz Bąk.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Wędrówki z Radiem Niepokalanów (pow. wtorek 18.15)

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html